16 C
Pristina
E diel, 19 Gusht, 2018

BALLINA

Ballina BALLINA

KURTI: DO TË KËRKOJMË PËRGJEGJËSI NGA POLICIA PËR DISKRIMINIMIN NDAJ GRAVE

Albin Kurti, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se do të kërkojnë përgjegjësi nga policia për shpërfillje dhe diskriminim institucional ndaj grave. Ai iu ka...

ADEM JASHARI E KISHTE EMRIN FAZLI – NIPI I TIJ SHPALOS DOKUMENTET E JASHARIT

I nxitur nga debatet e fundit për datëlindjen e Adem Jasharit, nipi i tij Bekimi ka shkuar ne arkivat e komunes ku ka gjetur...

Bekim Jashari: Nexhmedin Spahiu njeri i krisur, do të bëjë padi kundër tij!

Nexhmedin Spahiut po merr përmasa të mëdha. Ky i fundit ka shprehur bindjen e tij se heroi i kombit, Adem Jashari nuk ka lindur më...

SPAHIU TREGON FAKTE PËR FALSIFIKIMIN E DITËLINDJES SË ADEM JASHARIT – “JANË BËRË NDRYSHIME...

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu është duke këmbëngulur që ditëlindja e ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Adem Jashari është e falsifikuar. Spahiu në një...

Tyson Fury mbosht Shqiptarin e dyt (arbresh) Pianeten

BOKSIERI BRITANIK TYSON FURY KA MUNDUR MBAS SEFER SEFERI ME VENDIM UNANIM TË GJYQTARËVE EDHE  ITALIANIN (ARBRESH) FRANCESCO PIANETA, DUEL I VLEFSHËM PËR PESHAT...

Dreshaj: Kosova nuk ka tokë për të dhënë, e as kufij për t’i luajtur.

Kosova nuk ka tokë për të dhënë, e as kufij për t’i luajtur. Çfarëdo vetëiniciative për t’i lëkundur kufijt e shtetit tonë është e paarsyeshme,...

BERISHA: VUÇIQ IDENË E TIJ PËR GLLABËRIM TË TERRITOREVE PO E SHET TE NJERËZ...

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, është takuar në Tiranë me ish-presidentin dhe ish-kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha, me të cilin...

Ali Berisha: Sot në Pejë me Ligën Italiano-Kosovare, për luftë kundër kancerit

Jeta e shëndetëshme është parandalues i shumë sëmundjeve. Mbi 30% te sëmundjeve onkologjike mund të parandalohen me jetë të shëndetëshme Sot në Pejë me Ligën Italiano-Kosovare,...

VDES ISH-KREU I OKB-SË, KOFI ANNAN

Ish-sekretari i përgjithshëm i OKB-së Kofi Annan ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare. Lajmi u bë i ditur nga BBC. Anan fitoi edhe çmimin Nobel...

Delawie: Ne jemi të përkushtuar ndaj sovranitetit të Kosovës

Ambasadori amerikan, Greg Delawie, ka dhënë një mesazh për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë duke thënë se duan një marrëveshje që sjell siguri për...
0FansaPëlqeje
64,765NdjekësitNdjek
6,443AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss