12.7 C
Pristina
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

BALLINA

Ballina BALLINA

JASHARAJ: S’JAM HAJN AS MILIONER, NË BANKË I RUAJ PARATË PËR VARRIM

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari i ka reaguar me një letër publike organizatës ORCA Jasharaj ka thënë se ka një shtëpi modeste në Pejë. Ai...

KUFIRI KOSOVË-SHQIPËRI, PA KUFITARË DHE DO TË KETË VETËM KAMERA

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Bledi Çuçi i është përgjigjur kryeministrave Kurti dhe Rama për lehtësimin e lëvizjes mes kufijve. Çuçi tha se kanë rënë...

KURTI PREZANTON MARRËVESHJEN PËR LEHTËSIRAT DOGANORE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive kërkoi që të flitet si diplomatë por të veprohet me patriotizëm. Kurti...

SVEÇLA PREZANTON TRI MARRËVESHJE TË RËNDËSISHME ME SHQIPËRINË

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, në mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë, ka prezantuar tri marrëveshjet e prezantuar nga...

SHËRBYESIT CIVILË PROTESTOJNË PARA QEVERISË, KANË TRI KËRKESA URGJENTE

Sindikata e Shërbimit Civil të Kosovës dhe Sindikata e Pavarur e Administratës së Kosovës kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës, duke kërkuar buxhetimin e...

SINDROMI I GREVËS PREK DHE OVL E UÇK-SË, KËRKOJNË TAKIM URGJENT ME KURTIN

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka kërkuar sot një takim urgjent me kryeministrinë e vendit, Albin Kurti lidhur me...

SYLA: MESAZHI I FUNDIT PËR QEVERINË KURTI, TË BISEDOJMË PËR LIGJIN E PAGAVE

Kryetari i Sindikatave të Shëndetësisë në Kosovë, Blerim Syla në një paraqitje para mediave në Kosovë tha se sot punonjësit shëndetësorë kanë mbajtur grevë...

23 KOMUNA PËRFITOJNË GRANTIN E PERFORMANCËS PËR MJEDIS TË PASTËR

23 komuna kanë përfituar grantin e performcës për mjedis të pastër gjatë vitit 2021. Në ceremoninë solemne të ndarjes së çmimeve, u kërkua angazhim...

ABDIXHIKU: KOSOVA DHE SHQIPËRIA DUHET TË KENË SINKRON TË PLOTË POLITIK

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka pritur sot në një takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Abdixhiku pas takimit ka thënë se...

KURTI: ZERO TOLERANCË PËR DHUNËN NDAJ GRAVE E VAJZAVE

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë hapjen e fushatës globale 16 Ditë të aktivizimit kundër dhunës në baza gjinore ndaj grave...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss