12.7 C
Pristina
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

BALLINA

Ballina BALLINA

39 të vdekur dhe rreth 900 të infektuar me COVID-19 në Slloveni

Në 24 orët e fundit në Slloveni janë raportuar 39 të vdekur si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe kanë vdekur edhe 884...

Aksident zinxhiror në autostradën Suharekë-Prizren, përfshihen shtatë vetura

Nga moskujdesia, po shtohen shumë aksidentet rrugore. Një aksident në mes të shtatë veturave ka ndodhur sot në autostradën Suharekë-Prizren, shkruan Gazeta Express. Zëdhënësi i policisë,...

MEHAJ TAKON ZYRTAREN BRITANIKE GRAHAM, VAZHDON PËRKRAHJA INSTITUCIONALE

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka pritur në takim shefen për Politikë të Gjerë Evropiane në Ministrinë e Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar, znj...

Fauci: Edhe ata që e kanë kaluar koronavirusin duhet të marrin 2 dozat e...

Dr. Anthony Fauci, drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, tha se edhe personat që kanë pasur Covid-19 duhet të marrin dozën...

VETËVRITET NJË BURRË NË PRISHTINË

Një burrë ka bërë vetëvrasje të dielën në Prishtinë. Siç bëhet e ditur në raportin 24 orësh të policisë, vdekjen e tij e ka konstatuar...

Rrjedhja e dosjeve sekrete, a mund të çojë në zhbërjen e Gjykatës Speciale?

Ditëve të fundit ka pasur zhvillime në Organizatën e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Tre herë radhazi, në Organizatën e Veteranëve të Luftës...

Minutat e fundit vendimtar, nuk përjashtohen koalicionet

Njohësit e rrethanave politike në vend, Shkëlzen Maliqi dhe Imer Mushkolaj, kanë folur për mundësinë e koalicioneve parazgjedhore në minutat e fundit. Ata kanë thënë...

SHBA-JA PRET VAZHDIMIN E MORATORIUMIT DHE ZOTIMIN PËR UJMANIN

Zëvendësndihmës sekretari amerikan për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Gabriel Escobar, përveç marrëveshjes së reciprocitetit me targat, ka folur edhe për çështjen e Ujmanit. Eskobar...

3 të vdekur dhe 245 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 3 viktima nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 245 raste të reja të infektuara me...

Ilir Bladedaj i thotë Mytaher Haskukës: “Jep dorëheqje sepse nuk ke legjitimitet”

Në mbledhjen e sotme emergjente të Kuvendit Komunal të Prizrenit ku pritej të shqyrtohej dhe të votohej rishikimi i buxhetit, shefi i kuvendarëve të...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss