16 C
Pristina
E shtunë, 23 Shkurt, 2019

EKONOMI

Ballina EKONOMI

LDK paralajmëron bllokimin e rishikimit të buxhetit në Kuvend

Ish-ministri i Financave, Avdulla Hoti ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për zvogëlim të buxhetit në procesin e rishikimit të tij. Hoti ka...

Haradinaj: Ka nisur puna për formimin e bordit për Trepçën dhe kategorizimin e pagave

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në mbledhjen e Qeverisë ka njoftuar se ka nisur punën për formimin e bordit të Trepçës. Ai po ashtu ka...

Ministri i Financave zbulon se kur do të ndodhë rritja e pagave

Ministri i Financave, Bedri Hamza, në emisionin “Debat D+”, ka premtuar rritje pagash në sektorin publik nga 1 janari i vitit të ardhshëm, në...

Lista më e re e Forbes: Këta janë njerëzit më të pasur të botës...

Revista prestigjioze për çështje financiare, Forbes, ka publikuar sot listën e përditësuar të njerëzve më të pasur të botës për vitin 2017. Numri i miliarderëve...

Haradinaj: Veteranët do t’i marrin pagat e plota pas rishikimit të buxhetit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot kryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, më bashkëpunëtorë. Haradinaj, theksoi...

Haradinaj: 49 milionët e Amerikës tregojnë se mund të jetohet në Kosovë

Kryeministri Ramush Haradinaj thirri një konferencë të jashtëzakonshme që në 8:30 të mëngjesit për të folur për 49 milionë euro që Amerika i dha...

Qeveria miraton programin 2017 – 2021

Qeveria e Kosovës ka miratuar programin për qeverisje në 4 vitet e ardhshme nën udhëheqjen e kryeministrit, Ramush Haradinaj. Ky program i Qeverisë u votua...

Jashari: E pakuptimtë që qytetarët të paguajnë energjinë për Veriun

Pagesa e energjisë elektrike nga ana e qytetarëve, për pjesën e Veriut të Mitrovicës po konsiderohet si diskriminuese. I ftuar në emisionin e mëngjesit në...

Rama premton lehtësime në kufirin Kosovë-Shqipëri

Kryeministri Edi Rama e quajti të papranueshme situatën në kufirin mes dy shteteve shqiptare, Shqipërisë dhe Kosovës. Për ta ndryshuar këtë situatë, ai mbrëmë...

Ky është këshilltari i Haradinajt, që do të merret me kategoritë e dala nga...

Gazmend Syla do të jetë këshilltar i Ramush Haradinajt për kategoritë e dala nga lufta. Lajmin e ka konfirmuar deputeti i AAK-së, Bekë Berisha.  Ndër...
0FansaPëlqeje
64,765NdjekësitNdjek
9,695AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss