4 C
Pristina
E hënë, 25 Janar, 2021

EKONOMI

Ballina EKONOMI

Ndahen një milion euro për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga vërshimet

Duket se dëmet e shkaktuara nga vërishimet e fundit, do të kopensohen. Qeveria në largim e Kosovës ndau një milion euro për kompensimin e dëmeve...

Çmimi i rrymës në vendin tonë mund të ketë rritje

Çmimi i rrymës në vendin tonë mund të shënojë ngritje. Serbia vazhdon të mbajë të bllokuar transmetimin e energjisë elektrike në kufirin energjetik të Kosovës...

Ja kur pritet të vendoset se kur do të shpërndahen mjetet e rimëkëmbjes ekonomike

Ende nuk dihet se si do të shprendahen mjetet që janë ndarë për rimëkëmbje ekonomike. Qeveria në detyrë e Kosovës brenda kësaj jave pritet që...

Humbën vendin e punës për shkak të pandemisë, vihet në pikëpyetje ndarja e 300...

Ende nuk ka filluar ndarja e 300 eurove për tre muaj për punëtorët të cilët kanë humbur vendin e punës gjatë periudhës së pandemisë...

Hoti jep detaje për pakon e re të rimëkëmbjes ekonomike

Avdullah Hoti, ka folur për pakon e re të rimëkëmbjes. Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti bashkë me ministrat Hykmete Bajrami e Besian Mustafa, ka takuar...

Ky është emri i njeriut më të pasur në botë, pasuria e tij vlerësohet...

Ka ndryshuar emri i njeriut më të pasur në botë. Shefi Ekzekutiv i Tesla dhe Spaxe X, Elon Musk bëhet njeriu më i pasur në...

Prodhimet e Kosovës po shiten në atë serb

Disa nga produketet e Kosovës, po shiten në tregun e Serbisë. Marrëveshja për normalizim të marrëdhënieve ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, e nënshkruar më 4 shtator...

Ja sa para janë tërhequr deri më tani nga Trusti

Trusti, ka njoftuar se sa para janë tërhequr deri më tani. Brenda dy javëve të fundit kanë aplikuar hiç më pak se 395 mijë njerëz...

Kaq biznese nuk ua kanë paguar Trustin Pensional punëtorëve

Disa nga qytetarët e Kosovës nuk kanë gëzuar kontribut nga Trusti. Numri i bizneseve që nuk i kanë paguar kontribut pensional punëdhënësve të tyre është...

Më në fund, votohet buxheti për vitin 2021

Më në fund është votuar buxheti i Kosovës për vitin 2021. Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar buxhetin për vitin 2021, raporton IndeksOnline. Me 85...
0FansaPëlqeje
68,303NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss