16 C
Pristina
E shtunë, 23 Mars, 2019

EKONOMI

Ballina EKONOMI

Kulla Golden Palace III, krenaria e Preshevës

Golden Pallace III tani me eshte bere kulla gjigande qe po simbolizon bukurin dhe krenarin e Presheves. Me nje arkitektur moderne, dhe me nje stil...

Veç edhe pak muaj mund të shkoni në Shqipëri pa pagesë, nis taksa për...

Nga dhjetori i këtij viti, fillon kalimi me pagesë në Rrugën e Kombit. Për koncesionin, mesatarisht, çdo makinë që do të kalojë në këtë rrugë...

Shifra të larta të punëtorëve pa kontrata

Përderisa përfaqësues të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), thonë se në treg më se 50 për qind e punëtorëve punojnë pa...

LDK paralajmëron bllokimin e rishikimit të buxhetit në Kuvend

Ish-ministri i Financave, Avdulla Hoti ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për zvogëlim të buxhetit në procesin e rishikimit të tij. Hoti ka...

Haradinaj: Ka nisur puna për formimin e bordit për Trepçën dhe kategorizimin e pagave

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në mbledhjen e Qeverisë ka njoftuar se ka nisur punën për formimin e bordit të Trepçës. Ai po ashtu ka...

Ministri i Financave zbulon se kur do të ndodhë rritja e pagave

Ministri i Financave, Bedri Hamza, në emisionin “Debat D+”, ka premtuar rritje pagash në sektorin publik nga 1 janari i vitit të ardhshëm, në...

Lista më e re e Forbes: Këta janë njerëzit më të pasur të botës...

Revista prestigjioze për çështje financiare, Forbes, ka publikuar sot listën e përditësuar të njerëzve më të pasur të botës për vitin 2017. Numri i miliarderëve...

Haradinaj: Veteranët do t’i marrin pagat e plota pas rishikimit të buxhetit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot kryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, më bashkëpunëtorë. Haradinaj, theksoi...

Haradinaj: 49 milionët e Amerikës tregojnë se mund të jetohet në Kosovë

Kryeministri Ramush Haradinaj thirri një konferencë të jashtëzakonshme që në 8:30 të mëngjesit për të folur për 49 milionë euro që Amerika i dha...

Qeveria miraton programin 2017 – 2021

Qeveria e Kosovës ka miratuar programin për qeverisje në 4 vitet e ardhshme nën udhëheqjen e kryeministrit, Ramush Haradinaj. Ky program i Qeverisë u votua...
0FansaPëlqeje
64,765NdjekësitNdjek
10,484AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss