16 C
Pristina
E hënë, 18 Nëntor, 2019

EKONOMI

Ballina EKONOMI

Pasuria “rrush” e Bekim Jasharit, 50 mijë veç vetura (Foto)

Djali i heroit, Hamëz Jashari, Bekimi ka vendosur të hyjë në politikë duke synuar të parin e komunës së Skënderajt. Kjo ka bërë që Partia...

LDK paralajmëron bllokimin e rishikimit të buxhetit në Kuvend

Ish-ministri i Financave, Avdulla Hoti ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për zvogëlim të buxhetit në procesin e rishikimit të tij. Hoti ka...

Kjo është oferta që Telekomi i ka bërë Z-Mobile për vazhdimin e kontratës

Për më pak se 24 orë Z-Mobile duhet të deklarohet nëse do të vazhdojë partneritetin me Telekomin e Kosovës. E hëna do të shënojë fundin...

Vendet më të pasura dhe më të varfra në botë

Bazuar mbi këtë tregues të rregulluar, PBB – fuqi blerëse, Shqipëria renditet e 98-a në botë në listën e shteteve më të pasura dhe...

Zbriten çmimet e naftës

Zbritje drastike e çmimit të naftës po ndodh në Katar, pas situatës të fundit në këtë vend. Mediat arabe shkruajnë se atje po ndodh...

BE-ja anulon projektet prej 7.8 milion euro në Mitrovicën e veriut

Zyra e BE-së në Kosovë ka anuluar ndihmën financiare prej 7.8 milion euro për Mitrovicën e veriut. Projektet parashihnin ndërtimin e një qendre kulturore dhe...

‘Agrokor’, falimentimi i supermarketit që kërcënon Ballkanin

Në Kroaci situatat idilike mund të ndryshojnë shumë shpejt. Në ditë të mira rezortet e saj të pushimit janë një parajsë e vërtetë për...

Altini Ingeenering vjen me ofert ekskluzive verore

Kompania ndërtimore Altini Ingeenering nga Presheva me pronar Shkelqim Nebiu vjen me super cmime për cdo artikull ndërtimore, njëherit posedojmë edhe banesa me çmime...

‘Fondi 3%’, Naser Osmani për 6 vjet tërhoqi mbi 800 mijë euro

Gjatë periudhës 2006-2012, mbi 800 mijë euro ishin tërhequr nga Naser Osmani dhe Atdhe Gashi, derisa nuk ka dëshmi për mënyrën e shpenzimit për...

Si ndryshuan çmimet e konsumit gjatë 14 vjetëve

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për vitet 2002 – 2016. Publikimi i rregullt vjetor...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss