16 C
Pristina
E martë, 16 Korrik, 2019

EKONOMI

Ballina EKONOMI

Bullgaria nuk i harron turistët, u dërgon kartolina falënderimi

Ministria e Kulturës e vendit më të varfër turistik të BE-së, Bullgarisë, do t’u dërgojë nga një kartolinë falënderimi 400 mijë turistëve të huaj...

Haradinaj: 49 milionët e Amerikës tregojnë se mund të jetohet në Kosovë

Kryeministri Ramush Haradinaj thirri një konferencë të jashtëzakonshme që në 8:30 të mëngjesit për të folur për 49 milionë euro që Amerika i dha...

Ja kur do të bëhet tërheqja e numrave fitues nga mbledhja e kuponëve fiskalë

Administrata Tatimore e Kosovës ka ndërruar mënyrën e rimbursimit të qytetarëve nga mbledhja e kuponëve fiskalë. Nga muaji korrik rimbursimi bëhet në formë lotarie, shkruan...

BE-ja anulon projektet prej 7.8 milion euro në Mitrovicën e veriut

Zyra e BE-së në Kosovë ka anuluar ndihmën financiare prej 7.8 milion euro për Mitrovicën e veriut. Projektet parashihnin ndërtimin e një qendre kulturore dhe...

Mbi 60 % e vizitorëve në hotele në Kosovë ishin të huaj

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Hotelerisë” në Kosovë për tremujorin e parë (TM1) të vitit 2017. Në tremujorin e parë...

Ministri i Financave zbulon se kur do të ndodhë rritja e pagave

Ministri i Financave, Bedri Hamza, në emisionin “Debat D+”, ka premtuar rritje pagash në sektorin publik nga 1 janari i vitit të ardhshëm, në...

Haradinaj: Problemi i Hades dhe Shipitullës do të zgjidhet në bashkëpunim me të gjithë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në orët e mbrëmjes në Obiliq, në mjediset e Korporatës Energjetike të Kosovës, ka bashkëbiseduar me banorët...

Njoftim për fermerët e komunave veriore të Kosovës

Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë njofton të gjithë fermerët e Mitrovicës së Veriut (Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok) se dosjet e tyre për aplikim...

Amazon shpallet marka më e vlefshme në botë

Sipas një studimi të agjencisë të hulumtimit WPP, marka e Amazon vlen 315.5 miliardë dollarë, e cila është 52 për qind më shumë se...

Kosovarët po e tradhtojnë bregdetin shqiptar

Bregdeti shqiptar është i pasur me plazhe të bukura. Por vetëm plazhi duket se nuk po mjafton për pushuesit kosovarë. Ata po kërkojnë edhe...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
12,995AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss