16 C
Pristina
E mërkurë, 17 Korrik, 2019

EKONOMI

Ballina EKONOMI

Çfarë po ndodh me marrëveshjen e targave mes Kosovës dhe Serbisë, tregon Edita Tahiri

Më 14 shtator 2016, në Bruksel është arritur marrëveshja rreth përdorimit të tabelave Kosovë-Serbi. Marrëveshja parashihte vendosjen e parimit të reciprocitetit në tabelat e automjeteve...

Mbyllen përkohësisht tregjet e kafshëve në Drenas

Për shkak të vaksinimit të gjedhëve nga parandalimi i sëmundjes gungore të lëkurës, përkohësisht mbyllen tregjet e kafshëve në Drenas, ka njoftuar Komuna e...

332 punëtorë të “Infrakos” mund të mbesin pa rroga këtë muaj

Që nga fillimi i këtij muaji është ndalur qarkullimi i trenave për transport të udhëtarëve. Vendimi për këtë e ka marr vet ndërmarrja për...

Protestojnë punëtorët e PTK-së

Fedarata Sindikale e Postë Telekomit të Kosovës organizon sot para objektit qendror në Dardani një protestë kundër vazhdimi të kontratës me Z-Mobile. Gjatë protestës ata...

Banka Botërore: Kosova me rritjen më të madhe ekonomike në rajon (Foto)

Në raportin më të ri Banka Botërore për sivjet të publikuar dje, parashikon rritje më të lartë ekonomike në rajonin e Kosovës me 3,9...

Tregu rajonal, vështirë i suksesshëm pa strategji të mirëfillta

Konfindustria vlerëson, se nisma e fundit e Bashkimit Evropian për krijimin e Tregut të Përbashkët të Ballkanit Perëndimor, që do të shqyrtohet në takimin...

Mos u nisni në kufi, më shumë se 3 orë pritje për në Shqipëri

Në orët e para të mëngjesit nga ora 04:00 deri në 07:00 kanë kaluar kufirin e Morinës mbi 20 mijë automjete me mbi 40...

Haradinaj, ditën e dytë të punës e viziton KEK-un dhe Obiliqin

Ditën e dytë të punës, kryeministri Ramush Haradinaj do të nis me vizitat në KEK dhe në Komunë e Obiliqit. Haradinaj do të njoftohet nga...

BREXIT po ndikon që kompanitë britanike të ulin investimet në vend

Kompanitë e britanike janë të shqetësuara rreth BREXIT-it që nga vendimi i referendumit në vitin 2016 për t’u larguar nga Bashkimi Evropian. Një sondazh i...

Afër 3 miliardë euro prodhime të importuara

Produktet, të cilat prodhohen në Kosovë, nuk po arrijnë t’i zëvendësojnë produktet e importuara. Kosova, sipas të dhënave të fundit të Agjencisë së Statistikave,...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,002AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss