16 C
Pristina
E premte, 18 Tetor, 2019

EKONOMI

Ballina EKONOMI

‘Fondi 3%’, Naser Osmani për 6 vjet tërhoqi mbi 800 mijë euro

Gjatë periudhës 2006-2012, mbi 800 mijë euro ishin tërhequr nga Naser Osmani dhe Atdhe Gashi, derisa nuk ka dëshmi për mënyrën e shpenzimit për...

Fluks i madh pas Bajramit, mbi 22 mijë kosovarë hynë në Shqipëri

Fluks i madh, në hyrjen për në Shqipëri, i shtetasve kosovarë në pikën kufitare të Morinës, Kukës. Policia e Shtetit bën me dije se prej...

Rreth 40 milionë euro remitenca në vit Kosova ia jep BE-së

Kosova jo vetëm pranon para në formë të remitencave nga diaspora, por miliona euro dërgohen nga Republika e Kosovës në vende të ndryshme të...

Dokument/Kosova e kërcënon Maqedoninë e Veriut me reciprocitet

Kosova i ka dërguar letër zyrtare Qeverisë së Maqedonisë së Veriut duke kërkuar që t’i largojë barrierat që i janë vendosur produkteve kosovare konkretisht...

Jep dorëheqje kryeshefi ekzekutiv i Postës

Sejdi Hoxha nga sot e tutje nuk do të jetë më drejtori i Postës së Kosovës. Kjo për arsyen se ai ka dhënë dorëheqje nga...

Kurti thotë se Devollët e rropën Telekomin u bënë të rëndë gjysëm miliard euro

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka reaguar pas shkëputjes zyrtare të kontratës mes Telekomit të Kosovës dhe operatorit Z-Mobile që u bë dje. Kurti...

Efekti i taksës, rritet çmimi i produkteve në tregjet e Kosovës

Shumë konsumatorë thonë se çmimet në tregun e Kosovës kanë shënuar ngritje muajve të fundit. Ata thonë se disa nga produktet e konsumit të përditshëm...

PTK-ja ia shkëput zyrtarisht kontratën Z Mobile

Telekomi i Kosovës e ka përmbyllur zyrtarisht kapitullin që i kushtoi humbje milionëshe me kompaninë Z-Mobile të udhëhequr nga Blerim Devolli. Për 10 vjet të...

Ja si Shqipëria po i ‘vjel’ qytetarët e Kosovës përmes taksës rrugore

Vitin e kaluar, qeveria e Shqipërisë vendosi taksë në ‘Rrugën e Kombit’. Një vendim i tillë solli pakënaqësi të madhe te qytetarët e Kosovës pasi...

Sindikata e PTK-së fillon grevën: Hienat jashtë Telekomit

Ka filluar greva e Sindikatës së Punëtorëve të Telekomit, e paralajmëruar kundër vazhdimit të kontratës me Z-Mobile. Drejtuesit e FSP-PTK patën paralajmëruar se nëse vendimi...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,900AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss