16 C
Pristina
E mërkurë, 17 Korrik, 2019

EKONOMI

Ballina EKONOMI

Haradinaj nga KEK-u: Nuk guxon të rrezikohet prodhimi i energjisë, dikush duhet të jap...

Kryeministri Ramush Haradinaj në ditën e dytë në këtë detyrë ka vizituar Korporatën Energjetike të Kosovës (KEK). Haradinja ka zhvilluar një takim me drejtorin e...

Lluka: Nëse dështon financimi i termocentralit “Kosova e Re”, Contour Global i paguan Kosovës...

Ministri i Zhvillimit Ekonomik në Qeverinë e Kosovës, Valdrin Lluka, ka thënë se ende nuk dihet sa do të jetë çmimi i energjisë elektrike nëse...

10 milionë euro për shpenzime jashtë vendit

Shuma të mëdha parash të buxhetit të shtetit edhe më tutje vazhdojnë të shpenzohen për udhëtime zyrtare brenda dhe jashtë vendit. Duke u bazuar në...

Mjedrat e Kosovës së shpejti në Gjermani

Tani janë duke u zhvilluar takime intensive me Odën Ekonomike Gjermane në Berlin, si dhe me kompani të ndryshme për blerjen e produktit të...

Kosovarët braktisin Shqipërinë, rënie dramatike me 30% e numrit të pushuesve

Kosovarët braktisin Shqipërinë, rënie dramatike me 30% e numrit të pushuesve Pushuesit nga Kosova, rreth 18 vjet pas përfundimit të luftës së vitit 1999 dhe...

Shifra të larta të punëtorëve pa kontrata

Përderisa përfaqësues të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), thonë se në treg më se 50 për qind e punëtorëve punojnë pa...

Nis ndërtimi i rrugës me katër korsi Gjilan-Livoç i Ulët me vlerë 2 milionë...

Kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri dhe ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, kanë hapur sot zyrtarisht punimet në ndërtimin e rrugës katër korsi Gjilan-Livoç i...

Sezona verore për kosovarët

Bregdeti i Shqipërisë mbetet destinacioni kryesor i shumë të rinjve nga Kosova për t’i kaluar pushimet e verës. Të anketuarit për rubrikën “VOX” të Radios...

Remitencat për tre muaj 163.4 milionë euro

Remitencat e pranuara në Kosovë, paraqesin edhe kategorinë më të madhe në kuadër të llogarisë së të ardhurave dytësore, ato arritën vlerën prej 163.4...

Kelmendi: Remitenca mbi 700 milionë euro për çdo vit nga diaspora

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Ramiz Kelmendi ka thënë se diaspora e ndihmon Kosovës për çdo vit. Sipas tij, nga diaspora dërgohen...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,002AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss