6 C
Pristina
E mërkurë, 3 Qershor, 2020

EKONOMI

Ballina EKONOMI

Banka Botërore: Kosova me rritjen më të madhe ekonomike në rajon (Foto)

Në raportin më të ri Banka Botërore për sivjet të publikuar dje, parashikon rritje më të lartë ekonomike në rajonin e Kosovës me 3,9...

ATK gati për fushatën e re të rimbursimit të kuponëve fiskalë

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka njoftuar qytetarët se së shpejti nis fushata e re për projektin e kuponëve fiskalë. Në një prononcim për Indeksonline,...

Kosovarët po e tradhtojnë bregdetin shqiptar

Bregdeti shqiptar është i pasur me plazhe të bukura. Por vetëm plazhi duket se nuk po mjafton për pushuesit kosovarë. Ata po kërkojnë edhe...

Monedhat virtuale arrijnë në Kosovë

Monedha virtuale është shtrirë edhe në Kosovë, thonë ekspertë për çështje financiare. Kjo monedhë e quajtur ndryshe, Bitcoin, ekziston vetëm në rrjetet informatike, por...

Gjermania kërkon fonde shtesë nga BE-ja për autostradën Shqipëri-Kosovë-Serbi

Ministri i jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel ka bërë kërkesë krijimin e një fondi nga BE për projektet infrastrukturore në Ballkanin Perëndimor. Ai ka thënë...

Çmimet e naftës me rënie

Çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare janë regjistruar në rënie gjatë orëve të para të sesionit të së martës. Nafta bruto amerikane u ngjit...

Nis ndërtimi i rrugës me katër korsi Gjilan-Livoç i Ulët me vlerë 2 milionë...

Kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri dhe ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, kanë hapur sot zyrtarisht punimet në ndërtimin e rrugës katër korsi Gjilan-Livoç i...

Vendet më të pasura dhe më të varfra në botë

Bazuar mbi këtë tregues të rregulluar, PBB – fuqi blerëse, Shqipëria renditet e 98-a në botë në listën e shteteve më të pasura dhe...

Partitë premtojnë ‘parajsën’

Fushata e partive politike pjesëmarrëse në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit, po merr përmasat e premtimeve të mëdha. Premtimet e tyre kryesisht...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss