6 C
Pristina
E mërkurë, 3 Qershor, 2020

EKONOMI

Ballina EKONOMI

Ja si Shqipëria po i ‘vjel’ qytetarët e Kosovës përmes taksës rrugore

Vitin e kaluar, qeveria e Shqipërisë vendosi taksë në ‘Rrugën e Kombit’. Një vendim i tillë solli pakënaqësi të madhe te qytetarët e Kosovës pasi...

Sindikata e PTK-së fillon grevën: Hienat jashtë Telekomit

Ka filluar greva e Sindikatës së Punëtorëve të Telekomit, e paralajmëruar kundër vazhdimit të kontratës me Z-Mobile. Drejtuesit e FSP-PTK patën paralajmëruar se nëse vendimi...

Reagon Konjufca i VV-së, ja çka thotë për kontratën me Z-Mobile

Shefi i Grupit Parlamentar i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka kërkuar mosvazhdimin e kontratës ndaj Z-Mobile. Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca ka...

Kjo është oferta që Telekomi i ka bërë Z-Mobile për vazhdimin e kontratës

Për më pak se 24 orë Z-Mobile duhet të deklarohet nëse do të vazhdojë partneritetin me Telekomin e Kosovës. E hëna do të shënojë fundin...

Kolonat në kufi, pritje deri në dy orë në Merdare

Pritjet dhe kolonat e gjata në kufirin Kosovë – Serbi kanë vazhduar edhe mëngjesin e ditës së diele. Pritjet më të gjata, si rëndom, janë...

Migros Mobilje, cilësia e shtëpisë suaj…

Migros Mobilje vazhdon të jetë unik në tregun e mobiljeve në të gjithë rajonin. Duke qenë gjithmonë në shërbim të realizimit të ëndërrave tuaja. Nxito dhe...

Huawei pritet t’i investojë tre miliardë dollarë në Itali

Krijimi i më shumë se një mijë vendeve pune të drejtpërdrejta dhe më shumë se dy mijë vende indirekte nga tani e në tre...

Rreth 23 milionë euro nga buxheti i Kosovës u ndanë për OJQ-të në vitin...

Shumë organizata që bëjnë monitorimin e shpenzimeve të parasë publike kanë kritikuar me vite të tëra institucionet për mënyrën e shpenzimit të parasë. Gjatë viteve...

Administrata Tatimore: Regjistroni veprimtaritë ekonomike dhe deklaroni të punësuarit

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) rikujton të gjithë personat të cilët merren me aktivitete afariste, se në bazë të legjislacionit tatimor janë të detyruar...

Sot fillon trajtimi i ndërtimeve pa leje në Kosovë

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se nga sot do të hyjnë në fuqi Udhëzimet Administrative që dalin nga Ligji...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss