16 C
Pristina
E enjte, 25 Prill, 2019

EKONOMI

Ballina EKONOMI

Rikthehen kolonat në Merdare, mbi tri orë pritje për të dalë nga Kosova (Foto)

Kolonat në Merdare janë të gjata ku udhëtarët janë të detyruar të presin me disa orë për të dalë nga territori i Kosovës. Sipas të...

Haradinaj premton se Ligji për Obiliqin do të zbatohet, gëzim i madh te qytetarët...

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka thënë se ndihet i nderuar që bashkëpartiaku i tij, kryeministri Ramush Haradinaj, ka zgjedhur që të...

Protestohet për vezët që vinë nga Shqipëria

Shoqata e Shpërndarëve të Kosovës do të protestojë sot para Agjencionit të Ushqimit dhe Veterinarisë, lidhur me dyshimin e cilësisë së vezëve që vinë...

Kosovarët shpenzojnë rreth 200 milionë euro në vit për duhan

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se më shumë se shtatë milionë njerëz në gjithë botën, vdesin çdo vit nga sëmundjet që shkaktohen nga...

Si janë vlerat e Euros për ditën e sotme?

Euro po zhvlerësohet me shpejtësi në tregun vendas. Sot, një euro këmbehej me 132.28 lekë, sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë. Kursi zyrtar i...

Veç edhe pak muaj mund të shkoni në Shqipëri pa pagesë, nis taksa për...

Nga dhjetori i këtij viti, fillon kalimi me pagesë në Rrugën e Kombit. Për koncesionin, mesatarisht, çdo makinë që do të kalojë në këtë rrugë...

Monedhat virtuale arrijnë në Kosovë

Monedha virtuale është shtrirë edhe në Kosovë, thonë ekspertë për çështje financiare. Kjo monedhë e quajtur ndryshe, Bitcoin, ekziston vetëm në rrjetet informatike, por...

Në një Qendër tregtare shiten produkte që janë prodhuar me datë “32” (Foto)

Shitja e produkteve me afate të skaduara apo manipulime të datave të prodhimit mbetet akoma evidente nëpër marketet tona. Një qytetar ka dërguar në redaksinë...

Nga sot Prishtina me Bitcoin ATM-në e parë funksionale

Pasi solli ATM-në e parë të Bitcoin në Kosovë, Albvision LTD lajmëroi se ditën e Mërkure më datë 26 Korrik 2017 në orën 09:00...

Kjo është e jashtëzakonshme, shihni si prodhohen monedhat 20 Euro (Video)

A e keni parë ndonjiherë se si prodhohen monedhat? Prodhimi i tyre në shikim të parë është relaksues dhe i jashtëzakonshëm. E ju për t'u bindur...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
10,939AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss