16 C
Pristina
E mërkurë, 17 Korrik, 2019

EKONOMI

Ballina EKONOMI

Coiffeur Exclusive vjen me surprizën e radhës

Të shtunën bëhet hapja e lokalit të ri!!!   🎊Coiffeur Exclusiv neu auch in Sargans🎊 #Samstag 06.07.2019 ab 15:00 Uhr bis 19:00 Uhr wird die Eröffnung der...

Çmimi i ulët zvogëlon interesimin e bujqve të mbjellin grurë

Çmimi i ulët grurit dhe sasia e madhe e importit nga vendet e rajonit, ka detyruar prodhuesit bujqësorë në Kosovë t’i zvogëlojnë sipërfaqet e...

AKP-ja publikon vendimet e Bordit në uebfaqe

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP), në përputhje me objektiven strategjike të Bordit të drejtorëve të AKP-së për ngritje të transparencës ka filluar të bëjë...

Rikthehen kolonat në Merdare, mbi tri orë pritje për të dalë nga Kosova (Foto)

Kolonat në Merdare janë të gjata ku udhëtarët janë të detyruar të presin me disa orë për të dalë nga territori i Kosovës. Sipas të...

Haradinaj premton se Ligji për Obiliqin do të zbatohet, gëzim i madh te qytetarët...

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka thënë se ndihet i nderuar që bashkëpartiaku i tij, kryeministri Ramush Haradinaj, ka zgjedhur që të...

Buxheti i shtetit, shumë shpenzime për mëditje dhe mallra e shërbime

Shpenzimet e parasë së shtetit në vitin 2019 janë rritur për 274 milionë euro, por sipas njohësve të ekonomisë pothuajse shumica e organizatave buxhetore...

Protestohet për vezët që vinë nga Shqipëria

Shoqata e Shpërndarëve të Kosovës do të protestojë sot para Agjencionit të Ushqimit dhe Veterinarisë, lidhur me dyshimin e cilësisë së vezëve që vinë...

Kosovarët shpenzojnë rreth 200 milionë euro në vit për duhan

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se më shumë se shtatë milionë njerëz në gjithë botën, vdesin çdo vit nga sëmundjet që shkaktohen nga...

Si janë vlerat e Euros për ditën e sotme?

Euro po zhvlerësohet me shpejtësi në tregun vendas. Sot, një euro këmbehej me 132.28 lekë, sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë. Kursi zyrtar i...

Veç edhe pak muaj mund të shkoni në Shqipëri pa pagesë, nis taksa për...

Nga dhjetori i këtij viti, fillon kalimi me pagesë në Rrugën e Kombit. Për koncesionin, mesatarisht, çdo makinë që do të kalojë në këtë rrugë...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,002AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss