16 C
Pristina
E martë, 16 Korrik, 2019

KULTURË

Ballina ESTRADA KULTURË

Ku ka mbet Yllka Xërxa?

Ajo njihet me aktivitetin e saj të punës në universitetin Vitrina në Tiranë dhe e njohur për fushatën krah Sali Berishës. Është një menaxhuese...

Sot finalja e madhe e “Miss Universe Kosova 2018”

“Vip Albania” që mban të drejtën e organizimit, ka zbuluar edhe se cilët do të jenë të ftuarit specialë që do të performojnë në...

Ypi: Romanet e Kadaresë lexohen nga 20 milionë persona

Publicisti Edison Ypi reagoi ndaj sulmeve që po i bëhen shkrimtarit të njohur, Ismail Kadare. Me një status në FB, ai shkruan se librat e...

Kështu po lobon Serbia kundër Kosovës në UNESCO (Video)

Serbia vazhdon ta shfrytëzojë çdo mundësi që të lobojë kundër shtetit të Kosovës. Veprimi i fundit i Serbisë në këtë vazhdë është fushata kundër anëtarësimit...

Autobiografia e re: Hillary Clinton i fajëson të gjithë

Hillary Clinton po përgatitet edhe njëherë t’i bjerë Amerikës kryq e tërthor, por këtë radhë për të promovuar autobiografinë e re të saj “Çfarë...

Alarmi gjerman për ‘xhaminë e Erdoganit’ në Tiranë

A rrezikon Shqipëria më shumë nga sa mendohet prej radikalizmit islamik? Ky debat është ndezur akoma më shumë kohët e fundit, pas diskutimeve për të...

10 fotografitë më të mira të 2017-s

Zogjtë janë një specie sekrete dhe misterioze, gjë që i bën ata të vështirë për t’i fotografuar. Konkursi i Fotografit të Zogut të Vitit nisi...

Pjesët e ndaluara të botës: 13 vendet misterioze për të cilat shumë pak persona...

Të gjithë ata që pëlqejnë udhëtimet, e dinë mirë se cilat janë atraksionet kryesore që duhet t’i vizitojnë nëse veç nuk e kanë bërë...

Si sot 107 vite më parë lindi Gonxhe, shqiptarja më e famshme e botës

Si sot 107 vite më parë në një familje shqiptare në Shkup do të lindte fëmija që do të bëhej më vonë shqiptarja më...

‘Galeb’, jahti i ish-liderit Jugosllav, Tito do restaurohet, do bëhet muze (Video)

Josip Broz Tito ka qenë ndër liderët historik dhe me më ndikim në ish-Jugosllavinë komuniste, i cili do mbahet mend gjatë për regjimin e...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
12,995AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss