16 C
Pristina
E enjte, 14 Nëntor, 2019

KULTURË

Ballina ESTRADA KULTURË

Janë pa diskutim disa prej peizazheve më të mahnitshme në botë (Foto)

Këto që do tu tregojmë në këtë foto-kaleri janë disa prej peisazheve më mahnitëse dhe më spektakolare në botë. Pasi ti keni parë dhe riparë...

Arta Dobroshi pranon çmimin për filmin “Home” (Video)

Arta Dobroshi ka fituar edhe një çmim ndërkombëtar në saje të filmit “Home”. Ky i fundit me tematikë të refugjatëve është shkruar nga skenaristi...

Ja se si Ambasadori amerikan promovon bukuritë e Kosovës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Philip Kosnett është duke u magjepsur me bukurit natyrore të Kosovës. Përmes një postimi në llogarinë e...

Fansat në delir! Rikthehet “The Lion King”….

Jon Favreau (The Jungle Book, Iron Man) është vendosur të drejtojë versionin e ardhshëm të “The Lion King”. “Disney” ka bërë shumë mirë me...

Themelohet Shoqata e Regjisorëve të Teatrit të Kosovës

Kjo shoqatë është themeluar nga regjisorët e mirënjohur kosovar siç janë: Florent Mehmeti, Burbuqe Berisha, Ilir Bokshi, Kushtrim Koliqi, Zana Hoxha, Fatos Berisha dhe...

‘Galeb’, jahti i ish-liderit Jugosllav, Tito do restaurohet, do bëhet muze (Video)

Josip Broz Tito ka qenë ndër liderët historik dhe me më ndikim në ish-Jugosllavinë komuniste, i cili do mbahet mend gjatë për regjimin e...

PriFest starton me këtë datë

Dy premiera botërore, dy ndërkombëtare, gjashtë rajonale dhe gjashtë kosovare përbëjnë programin e PriFest 2017, dokumentarë që do të shfaqen para publikut Kosovar nga...

VIDEO/Aktori Çun Lajçi fton mërgatën në promovimin e veprave të tij të fundit

Aktori i i njohur kosovar, Çun Lajçi ka ftuar mërgatën e diasporës nga rrethina e Hanoverit dhe Frankfurtit në promovimin e librave të tij. Ai përmes...

Çun Lajçi nderohet me titullin “Mjeshtër i Madh”

Dhe po në këtë dedikim është spikatë edhe roli i Çun Lajçi në vitet e 90-ta, i cili është treguar me rolin e tij...

Filmin “Ballkoni” mund ta shihni të plotë (VIDEO)

Producenti i këtij filmi, Bujar Kabashi ka njoftuar se ky film tashmë është plasuar edhe në Vimeo, shkruan KultPlus. Filmi i metrazhit të shkurtë “Ballkoni”,...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss