13 C
Pristina
E martë, 22 Maj, 2018

FUN

Ballina FUN

Britaniku që flet 50 gjuhë, 25 prej tyre rrjedhshëm, por çfarë bën në Maqedoni

Mirëdita, I speak beaucoup de lingue completamente flytande – verstaan haar? E kuptuat këtë? Sipas gjithë gjasave jo. Turp, se pikërisht këtë synim ka...

Ky është qeni më i madh në botë, peshon 80 kilogramë dhe ka trupin...

Qeni më i madh në botë – që peshon 80 kilogramë ka një trup gjigant prej dy metrave. Edhe pse është vetëm 9-muajsh, qeni gjigant...

Ky test inteligjence me tetë pyetje ju tregon sa jeni të mençur

Ky test i inteligjencës i sfidon edhe personat më të mençur me pyetjet interesante dhe ngacmuese. Në fakt, ky test me pak pyetje është aq...

Çfarë fshihet në Trekëndëshin e Bermudës? Studiuesit: Retë ‘sillen’ çuditshëm

Për vite me radhë shumë anije dhe avionë janë zhdukur në mënyrë misterioze pa lënë asnjë gjurmë në këtë pjesë të planetit tonë. Bëhet fjalë...

E çuditshme, kështu tentojnë ta kalojnë kufirin emigrantët (Foto)

Të fshehur në motor, të paketuar si paketa mbi njëri tjetrin në kamion dhe madje të futur në karrige të veturës; këto janë fotografitë...

Pasaporta e rrallë të cilën vetëm 500 persona në botë e kanë!

Pasaportat janë ato që na japin mundësinë të udhëtojmë nga një vend në tjetrin. Disa prej tyre kanë pak më shumë liri. Pasaporta gjermane e...

Koleksioni i jashtëzakonshëm i super-veturave të Sulltanit të Bruneit (Video)

Ky koleksion i veturave të shpejta ekzotike është një parajsë e vërtetë për adhuruesit e veturave. Ky cilësohet si koleksioni më i madh i veturave...

Shteti evropian që kishte dënim me vdekje për puthjen në publik

Më 9 mars të vitit 1562 në Napoli të Italisë, puthja në publik u ndalua me ligj edhe u bë e dënueshme me vdekje....

Orangutangu kapet mat, pi duhan në një kopësht zoologjik (Video)

Një orangutan 22-vjeçar u xhirua duke marrë një cigare të ndezur që u hodh në drejtimin e tij nga një vizitor në një kopsht...

Kjo është senatorja me stilin më ekstravagant të flokëve (Foto)

Një senatore ruse ka çmendur rrjetin me stilin e saj tepër ekstravagant të flokëve. Valentina Petrenko, një ligjvënëse 62-vjeçare nga rajoni siberian i Khakassia, është...
0FansaPëlqeje
65,987NdjekësitNdjek
5,751AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss