16 C
Pristina
E martë, 16 Korrik, 2019

FUN

Ballina FUN

Kur krokodili i zë rrugën veturës (video)

Vetëm në Australi mund të ndodhë që një shofer t’i bjerë borisë në mënyrë që krokodili që i ka zënë rrugën të lëvizë nga...

Njihuni me Herkulin kosovar, djali që ka tërhequr vetura e kamionë (Video)

Disa persona kanë aftësi të jashtëzakonshme. Fuqia e tyre është shumë e dukshme dhe e krahasueshme me të tjerët kur arrijnë fare lehtë të tërheqin...

10 kafshët më të çuditshme që keni parë ndonjëherë (Foto)

Natyra është plot me surpriza! Në  fotot që do të shikoni më poshtë janë përzgjedhur disa nga kafshët më të çuditshme që keni parë ndonjëherë.

E fiksuar pas operacioneve plastike, ishte “hot” u bë tmerri vërtetë (Foto)

Operacionet plastike tashmë janë një zgjedhje që shumë njerëz e bëjnë, kush për të rregulluar ndonjë difekt të fytyrës e kush për të rregulluar...

Shihni momentet më të bukura të Prince George (Video)

Këto janë momentet më të bukura të daljeve publike të Prince George.  

Ndahen çmimet e mjekrave dhe mustaqeve – njëri prej djemve dukej si qen (Foto)

Mijëra adhurues ia mësynë drejt Austin, Teksas të dielën për të dëshmuar Kampionatin botëror të mjekrës dhe mustaqeve 2017. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell...

Zbulohen stuhi të borës në Mars

Stuhi të fuqishme të borës godasin gjatë natës planetin e kuq, thuhet në një studim të publikuar këtyre ditëve në revistën Nature Geosience.  “Kemi fakte për ekzistimin e stuhive të borës në Mars”, tha Emerik Spiga, shkencëtar nga Laboratori për meteorologji dinamike dhe njëri nga njerëzit kryesorë në këtë studim. Në bazë të modelit të atmosferës dhe reve të akullit në Mars, Spiga dhe kolegët e tij konkluduan se bora është shkaktuar nga erërat e fuqishme. Sipas studimit, fenomene të tilla ndodhin vetëm në periudha të caktuara dhe si të tilla janë të limituara. “Nëse do të ishim në sipërfaqen e Marsit do të shihnim një shtresë të hollë akulli. Nuk është e mundur që në Mars të bëhet skijim dhe as të bëhen dordolecë”, ka thënë Spiga.

Njihuni me qytetin-plazh të nudistëve, lejohet gjithçka në publik… edhe seksi (Foto)

Qyteti “Cap d’Agde” në Francë pothuajse nuk ka kufizime. Ky komunitet liberal që ka lindur në vitet ’60, është konsideruar si bota pa komplekse, për...

Një gjë të tillë nuk e keni parë: Ky gjarpër adhuron të ledhatohet (Video)

Gjarprinjtë nuk llogariten si kafshë të preferuara, ndërsa vetëm ata më të fortit kanë guximin t’i marrin ata si kafshë shtëpiake. Mire po një grua...

Gruaja australiane lind fëmijën më të madh, pesha e tij do t’iu befasojë (Foto)

Një grua nga Melbourni i Australisë po merr vëmendjen e mbarë botës, pasi lindi foshnjen më të madhe në vend, me peshë prej 6...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
12,996AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss