17.1 C
Pristina
E shtunë, 8 Gusht, 2020

KËSHILLA

Ballina KËSHILLA

Për herë të parë në Shqipëri, nënat shtatzëna mund ta shikojnë botën me ngjyra

Prindërimi është një sfidë sa e bukur aq edhe e vështirë, këtë dëgjojmë të thuhet shpesh nga ata që janë bërë tashmë prindër prej...

T’ia nisësh nga e para

  Të jesh e divorcuar, nënë dhe të rrisësh e vetme një fëmijë në Shqipëri është shumë e vështirë. Kjo bëhet edhe më e vështirë...

Dr. Artan Koni, androlog-urolog, FEBU, FEAPU, flet për gurët në veshka në moshën pediatrike

Gurët në veshka (kalkuloza renale) janë të shpeshtë si në moshën e rritur, ashtu edhe atë pediatrike. Në ndryshim nga të rriturit, gurët tek...

Dr. Artan Koni, FEBU, FEAPU, androlog-urolog: Refluksi urinar, patologjia më e shpeshtë te fëmijët...

Fëmijët janë vazhdimësia e jetës dhe si të tillë duhet kujdesur për ta dhe në rastet kur kanë probleme shëndetësore duhen kuruar dhe trajtuar...

Dr. Artan Koni, FEBU, FEAPU, androlog-urolog:-  Hipospadia, patologjia e lindur më e shpeshtë genitale.

Hipospadia është një patologji e lindur te meshkujt, në të cilen kanali i urinës nuk përfundon në maje të penisit, por në zona të...

Sildi Derveni: Buzë të freskëta dhe atraktive me Juvederm4

Dr Sildi Derveni këshillon sesi buzët tuaja do duken më të bukura, më të freskëta dhe më të atraktive me Juvederm4, acidin hialuronik më...

Duket e çuditshme, por kafja e mëngjesit pihet edhe me kripë

Mund t’ju duket e çuditshme, pasi mund të jeni mësuar që ta pini kafen me sheqer, ose maksimumi shqeto, pa asnjë gjë, por ja...

Dr Nertila Basha: Admiroja bluzën e bardhë dhe qëndrimin e pastër të dentistëve; Ja...

Dr Nertila Basha është një stomatologe e re por mjaft e përkushtuar ndaj profesionit të saj dhe kujdesit që tregon ndaj pacientëve. Qëllimi i...

Për rroba super të bardha dhe pa njolla: Vetëm shtoni aspirinë në rrobalarëse

Të gjithë e urrejmë kur rrobat e bardha shndërrohen në të hirta pas larjes dhe vazhdojmë të përpiqemi t’i largojmë shenjat nga to apo...

Sa shumë ujë duhet të pini për të humbur peshë

A ndiheni sikurse keni provuar çdo gjë të mundshme për të humbur peshë? Humbja e peshës është kryesisht matematikë e thjeshtë – duhet të digjni...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss