16 C
Pristina
E martë, 16 Korrik, 2019

KËSHILLA

Ballina KËSHILLA

Nuk ka mënyrë më natyrale për ta kontrolluar sheqerin në gjak: Nevojitet vetëm një...

Shëndeti jonë i përgjithshëm ndikohet nga mënyra si ushqehemi dhe stili i jetesës që e bëjmë. Por, prapëseprapë, pasi që ne jetojmë në ambient të...

Ja ushtrimet që mund t’i bëni për biceps dhe triceps

Shkoni në fitnes, por, nuk dini si t’i bëni ushtrimet? E tashmë është një zgjidhje që mund ta bëni për veten tuaj, kjo falë trajnerit...

Fakte të pazakonta pë trupin tonë, do të habiteni nga ato që do t’i...

E dinit se foshnjat mund të shohin vetëm bardh e zi? Ose se një fije floku mund të jetojë deri në 7 vjet në...

Pse nuk bën ta përdorni telefonin gjatë natës

Të gjithë e përdorim telefonin para se të flemë për të shfletuar në rrjete sociale, për të luajtur ndonjë lojë apo për ta përdorur...

A është vallëzimi aktivitet i mirë për trurin?

Vallëzimi është formë e performimit të artit ku trupi lëvizë në mënyrë ritmike, zakonisht për të shprehur ndjenja apo ide. Vallëzimi është dëshmuar se ka...

Sa gramë sheqer guxoni t’i konsumoni brenda ditës

Një lugë e çajit përmban rreth 4g sheqer. Mbajeni mend këtë sepse do t’ju duhet për të pasur parasysh sa sheqer jeni duke konsumuar. P.sh.,...

Ushqimet që shtatzënat duhet t’i shmangin

Gjatë shtatzënisë, femrat e bëjnë më të mirën që munden për t’iu përmbajtur një stili të shëndetshëm të jetesës. Disa ushqime dhe pije nuk janë...

Këto janë përfitimet shëndetësore për personat që flejnë herët

Gjumi i mirë është krucial për një jetë më të shëndetshme. Por për ata që flejnë më herët jeta bëhet shumë më e thjeshtë....

A ka rrezik nëse futeni në ujë menjëherë pasi të hani ushqim?

 Ështe makthi i shumë prindërve, megjithatë ky fenomen nuk prek vetëm femijet. Është folur shumë për faktin që pas ngrënies, nuk duhet hyrë menjëherë...

Migros Mobilje, thesari i tregut kosovar…

Migros Mobilje, thesari i tregut kosovar... Kompania per shitjen e moblijeve Migros Moblije me pikat e saja ne Viti, Gjilan, Ferizaj dhe Prishtine, cdo dite...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
12,996AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss