26 C
Pristina
E hënë, 6 Korrik, 2020

KËSHILLA

Ballina KËSHILLA

Ja pse hekuri është i nevojshëm për trupin tuaj

Pavarësisht raportit për eliminimin e mishit të kuq të përpunuar nga dieta ushqimore pasi rrezikojmë kancerin, nuk duhet të harrojmë se hekuri, që më...

Kujdes gjinekologët alarmojnë për rrezikun e përdorimit të kontraceptivëve

Një studim i ri ngre alarmin se pilulat kontraceptive mund të kenë efekte anësore më të rrezikshme sesa ishte menduar më parë. Një ekip kërkimor...

Flini mirë dhe shmangni pagjumësinë, ja këshillat!

Në rast se ju ka ndodhur të numeroni delet me mijëra herë dhe nuk ju ka zënë gjumi, apo zgjoheni vazhdimisht ne ju japim...

Onkologët: Ndaloni së përdoruri këto 8 ushqime, janë provuar se shkaktojnë kancer

Kanceri është një grup kompleks i sëmundjeve shkaktarët e të cilit janë të shumtë. Shkaqet e njohura të kancerit përfshijnë gjenetikën, faktorë e jetesës...

Ekspertët japin alarmin: Ja ҫfarë duhet të bëni para se të dilni nga shtëpia

Moti i nxehtë që ka goditur të gjithë Europën dhe që vjen nga Afrika e Veriut i ka vënë në lëvizje të gjitha autoritetet...

Ja nga çka na mbronë portokalli

Studimet fundit kanë zbuluar se portokalli është mrekullibërës në organizimin tonë. Përpos atyre të mirave që ne tashmë i dimë, portokalli po ashtu është edhe...

Ja si ti zbardhni dhëmbët në mënyrë natyrale

Shumica e njerëzve nuk janë të vetëdishëm për faktin se shëndeti oral ndikon në shëndetin e përgjithshëm. Higjiena e gojës ka rëndësi të madhë...

Ushqimet që ju ndihmojnë të merni ngjyrën e duhur të lëkurës

Në verë të gjithë mendojnë të shkojnë ne plazh, të notojnë, te qetësohen dhe patjetër te marrin edhe ngjyrë. Gjatë kësaj periudhe bëni mirë...

Djersitja e tepërt, shenjë sëmundjesh?

Djersitja është forma më e shpejtë e lirimit të trupit nga toksinat. Me djersitjen sekretohen lëndët e dëmshme, siç janë alkooli, kolesteroli dhe kripa,...

Mos pini më ujë me gaz, ja çfarë i bën dhëmbëve

Uji me gaz përdoret shumë nga ata që tentojnë të qëndrojnë të shëndetshëm. Ky ujë pihet nga të gjithë.Por, duket se ky ujë nuk...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss