16 C
Pristina
E shtunë, 20 Korrik, 2019

KËSHILLA

Ballina KËSHILLA

Arsyet pse ju sulmojnë mushkonjat

Vera erdhi, bashkë me të edhe mushkonja. Pavarësisht ilaçeve të ndryshme të përdorura, prapë vështirë të gjendet shpëtim. Por, a e keni vënë re...

50 për qind e kancerit të zorrëve mund të ndalohet nëse shmangni këto ushqime

Sipas studimeve të shumta, kjo lloj sëmundje nuk kursen edhe njerëzit në moshë të.re.Një ndër produktet kryesore që parandalon këtë sëmundje është vitamina D...

Bëni kujdes nga rrezet e kuqe të diellit

Njihuni me tri lloje rreziqesh nga rrezet e diellit Në ditët e nxehta, kur temperaturat kalojnë mbi 35 gradë Celsius, kujdes të veçantë duhet kushtuar...

Pesë gjërat që janë falas në aeroplan, por të cilat ju ndoshta nuk i...

Ju keni shpenzuar para për një biletë aeroplani apo për bagazh shtesë. Por, përveç gjërave me pagesë, përcjell Telegrafi, ka gjëra që ju mund t’i...

Nëse keni ngrënë këto ushqime, vera juaj ka qenë e sigurt

Ushqimi gjatë stinës së verës ka shumë rëndësi në mënyrë që të shmangni helmimet e ndryshme. Për shkak te temperaturave të larta, duhet pasur shumë...

Përfitimet shëndetësore që sjell seksi

Marrëdhëniet seksuale sjellin një ndër kënaqësitë më të mëdha në jetë dhe është thelbësore për mbijetesën e llojit njerëzor. Përveç kënaqësisë, seksi ka edhe shumë...

A janë të dëmshme bimët në dhomën e gjumit?

Bimët për ambientet e brëndshme mund të mobilojnë shtëpinë më mirë se çdo mobilje e kushtueshme, duke i dhuruar ambientit një ndjesi ngrohtësie dhe...

Mishi i kuq nxit reagimin imunitar që shkakton kancerin

Mishi i kuq është ndërlidhur me kancerin për dekada të tëra, me hulumtimet që sugjerojnë se ngrënia e sasive të mëdha të mishit të...

Mos e anashkaloni mëngjesin

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Por shpesh kur mëngjesi është dinamik, njerëzit e anashkalojnë ngrënien në atë kohë, pavarësisht se e dinë...

Largoni erën e keqe vaginale dhe bakteret me këtë produkt

Gjinekologët nuk jua tregojnë këtë vetëm sepse është produkt shtëpiak, i cili shkatërron bakteret dhe erën e keqe Herët ose vonë secila grua duhet...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,060AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss