20.8 C
Pristina
E diel, 12 Korrik, 2020

KËSHILLA

Ballina KËSHILLA

Arsyet përse shkaktohen gazrat e tepërt dhe si t’i parandaloni

Ndonëse është një proces mëse normal i organzimit, lëshimi i gazrave konsiderohet një veprim i turpshëm në publik apo në prani të tjerëve. Ushqimet apo...

Portokalli është ilaç natyral kundër gripit

Portokalli zbukuron lëkurën, zvogëlon kollën dhe është ilaç natyral kundër gripit. Sipas Dr.Agon F. Bislimit, portokalli pastron gjakun, mban zorrët e buta dhe i jep...

Kjo është mosha kur femrat i kënaq seksi

Shumica nga ne mendojmë se aq më shumë që plakemi, aq më shumë zhduket seksi nga jeta jonë. Ky është keqkuptim mjaft i zakonshëm...

5 ushqimet që nuk duhet t’i hani KURRSESI kur jeni të stresuar

Kur jemi të stresuar zgjidhjen e gjejmë tek ushqimi. Disa preferojnë të hanë më shumë se zakonisht, ndërsa disa të tjerë e braktisin fare...

Pyetjet që duhet t’ia bëni vetes para se të nisni një lidhje

Është koha! Je gati për të nisur një marrëdhënie… apo ashtu mendon? Nëse po mendon akoma me argumentet pro ose kundër, është apo jo kjo...

Gjashtë gjëra të cilat duhet t’i bëni patjetër pas stërvitjes

Nxirrni më shumë nga stërvitjet e mundimshme, duke i aplikuar këto këshilla. Stërvitja juaj nuk do të duhej të përfundonte pas serisë së fundit...

Studimi i fundit: Ja ilaçet që shkaktojnë vdekjen e parakohshme

Ilaçet e përdorura për të trajtuar refluksin acid janë lidhur me një rrezik më të lartë të vdekjes së parakohshme në një studim të...

Ahmeti: Mbi 30 mijë fëmijë i janë nënshtruar kontrolleve të shëndetit

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se sot për të katërtin vit me radhë prezantojmë rezultatet e vizitave sistematike shëndetësore në...

Mjekët rekomandojnë: Ja receta popullore që shëron diabetin

Diabeti është një ndër sëmundjet më të zakonshme të epokës moderne. Por, kura për diabet mund të gjendet lehtë edhe te produktet që na...

Nga truri, tek lëkura dhe zemra: Shikoni se çfarë i ndodh trupit tonë, kur...

Sheqeri është burimi parësor i energjisë për qelizat tuaja. Karbohidratet komplekse si niseshteja shpërbëhen në sheqerna të thjeshta gjatë tretjes dhe më pas metabolizohen...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss