16 C
Pristina
E hënë, 16 Shtator, 2019

KËSHILLA

Ballina KËSHILLA

Mos e anashkaloni mëngjesin (FOTO)

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Por shpesh kur mëngjesi është dinamik, njerëzit e anashkalojnë ngrënien në atë kohë, pavarësisht se e dinë...

Shkruan: Jahja Lluka Trepça ishte dhe do të jetë krenaria e Kosovës

Shkruan: Jahja Lluka Trepça ishte dhe do të jetë krenaria e Kosovës Ishin kohë të turbullta kur rezistenca paqësore ndaj një regjimi fashist filloi ndër...

Detoksi me sheqer, i shëndetshëm dhe me rezultate të mahnitshme

Nëse keni lexuar për dietat më të fundit, me siguri keni parë trendin e detoksit. Kjo lloj diete përfshin largimin e toksinave nga trupi,...

Nënat po ua rrezikojnë bebeve jetën duke i vendosur në gjumë në pozitë të...

Sipas një studimi të publikuar në revistën mjekësore ‘Pediatric’s, shumica e nënave ende nuk janë duke i vendosur bebet në gjumë në shpinat e...

Dëshironi të humbni peshë? Konsumoni shumë verë të kuqe

Hulumtimet e shumta kanë zbuluar se një përbërës i caktuar në rrush, manaferra dhe verë të kuqe mund t’ua rrafshojë barkun më mirë se...

Migros Mobilje, thesari i tregut kosovar…

Migros Mobilje, thesari i tregut kosovar... Kompania per shitjen e moblijeve Migros Moblije me pikat e saja ne Viti, Gjilan, Ferizaj dhe Prishtine, cdo dite...

Më ndihmoni, po shtoj peshë për shkak të barnave!

Fjala e fundit që pacienti dëshiron të dëgjojë është që njëri ndër barnat të cilat ia ka rekomanduar mjeku, do ta bëjë të shtojë...

Shkruan Aurora Mulhaxha: PSE GJYKATA SPECIALE?

Mosgjykimi në masë të mjaftueshme i krimeve të luftës në Kosovë, edhe sot 19 vite pas përfundimit të luftës paraqet sfidë për institucionet e...

Si të largojmë njollat e errëta në lëkurë

Njollat e errëta, për të cilat shumë besojnë gabimisht se krijohen pas djegieve nga dielli, në fakt është gjendja e lëkurës e njohur me...

Shumica e femrave i preferojnë meshkujt me tatuazhe

Të gjithë femrat e kanë një lloj të preferuar të meshkujve: dikush i preferon meshkujt e gjatë, zeshkanë, të bukur, dikush të shkurtë, biond,...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,736AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss