16 C
Pristina
E hënë, 16 Shtator, 2019

KËSHILLA

Ballina KËSHILLA

Llumi i kafes bën çudira!

Nëse kënaqeni duke pirë kafe turke, mos e hidhni llumin e kafes e cila mbetet në fund të filxhanit, por përdoreni për disa gjëra...

Detoksi me sheqer, i shëndetshëm dhe me rezultate të mahnitshme

Nëse keni lexuar për dietat më të fundit, me siguri keni parë trendin e detoksit. Kjo lloj diete përfshin largimin e toksinave nga trupi,...

A e keni ditur këtë për lëvorën e bananes ?

Bananet janë burim i shkëlqyeshëm i kaliumit, janë të pasura me vitamina dhe materie ushqyese, mirëpo a e dini çfarë janë ata penjtë që...

Fjalët që nuk duan t’i dëgjojnë të pamartuarat

Nganjëherë njerëzit e konsiderojnë të obligueshme të thonë diçka për të disponuar të tjerët, ndërsa gjatë kësaj shpesh tingëllojnë si të krisur, nga pak...

Trajtoni depresionin me këtë pije

Në momente të ndryshme të jetës, mund të ndihemi të mërzitur dhe pa e kuptuar mund të biem në depresion. ë momente të ndryshme të...

Ushtrimi që zgjat jetën për 9 vite

Një studim i ri tregon se 30 minuta nga ky ushtrim në ditë dhe i kryer 5 herë gjatë një jave zgjat jetën tuaj...

Këto janë ushqimet që duhet të hani dhe të shmangni në rast se ju...

Sa herë që afrohet e premtja nuk mund të mos mendojmë dhe të bëjmë ndonjë plan të vogël për fundjavën. Jeta e zhurmshme dhe...

Ndiqni këto rregulla për flokë me volum

Është e ditur se flokët janë një pjesë shumë e rëndësishme e pamjes për femrat dhe të gjitha duan që ato të duken sa...

Si të mbroni fytyrën nga bakteret

Toksinat e ndryshme të ambientit dhe përdorimi i produkteve kozmetike të pa certifikuara ndikojnë direkt në plakjen e lëkurës së fytyrës, si pasojë e...

Gjatë intervistës për punë, mos flisni keq për ish-shefin tuaj!

Nëse punëdhënësi ju pyet pse konkurroni për atë vend të punës, mos thoni se ikni nga ish-drejtori, sepse kështu dukeni kandidat jo i pjekur. Pas...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,734AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss