16 C
Pristina
E mërkurë, 26 Qershor, 2019

KËSHILLA

Ballina KËSHILLA

Lëngu i majdanozit për parandalim dhe trajtim të anemisë

Majdanozi është bimë e zakonshme, përbërësit e të cilit kanë vlera në mjekësinë alternative dhe në gatim. Është i pasur me hekur, por edhe...

Disa nga ushqimet që duhet të konsumojmë për të qenë sa më të shëndetshëm...

Në vjeshtë duhet të konsumojmë sa më shumë perime dhe frutat të stinës.Deri tani është vërtetuar se vetëm me ngrënien e mollës, dardhës dhe...

Ja pse nuk bën të thyhen barnat për t’i përtypur (FOTO)

Edhe pse për shumicën thyerja e barnave është lehtësim, prapë se prapë ky veprim mund të shkaktojë probleme të rënda shëndetësore. Përtypja e barnave në...

3 këshilla për relaks total në pushime

Vera tashmë ka ardhur dhe kushdo e ka mendjen vetëm te pushimet. Kjo jo për faktin se viti ka qenë shumë i ngarkuar me punë,...

Përfitimet e ananasit

Nga pamja e jashtme nuk është mes frutave më tërheqëse por sapo heq lëkurën e fortë, gjen një thesar mirësie dhe ushqyes të çmuar....

Ja pse duhet të konsumoni trangujt

Trangulli është një nga ushqimet më të mira për shëndetin e përgjithshëm të trupit tuaj. Më poshtë do të gjeni shtatë arsye pse trangujt duhet...

Shenjat që tregojnë se dikush është duke iu gënjyer hapur

Mendoni se dikush ju ka gënjyer apo ju gënjen në mënyrë të vazhdueshme? Këto shenja tregojnë shumë për këtë aspekt. Duken kaq të thjeshta...

Sa sheqer duhet të hamë në ditë

Sheqeri i shtuar është një nga përbërësit më të dëmshëm të këtyre kohëve. Po flasim për sheqerin që i shtojmë vetë një pijeje apo...

Studimi i fundit: Ja ilaçet që shkaktojnë vdekjen e parakohshme

Ilaçet e përdorura për të trajtuar refluksin acid janë lidhur me një rrezik më të lartë të vdekjes së parakohshme në një studim të...

Mrekullia e bananeve

Tensioni i lartë i gjakut mund të mbahet nën kontroll nëse hani dy banane në ditë , thonë shkencëtarët indianë. Kjo për shkak se sipas...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
12,700AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss