16 C
Pristina
E mërkurë, 26 Qershor, 2019

KËSHILLA

Ballina KËSHILLA

Këto gjëra motra e madhe nuk jua ka thënë kurrë

Kur je fëmija më i ri në familje, duhet të dëgjosh jo vetëm çfarë të thonë prindërit, por edhe motra ose vëllai më i...

Lëngu që fshin rrudhat dhe celulitin

Ky lëng përgatitet nga ushqimet që ndikojnë të keni një ten sa më të mirë, rregullon peshën trupore dhe ndikon në pakësimin e celulitit Përbërësit: Jogurti...

Ënjtja e këmbëve dhe duarve në verë

Ënjtja e këmbëve dhe duarve në periudhën e verës më së shpeshti vjen si pasojë e temperaturave të larta dhe për shkak të veprimit...

Pse duhet të hani sa më shumë mollë

Një nga shprehjet më të njohura është që një mollë në ditë dhe mjeku do qëndrojë larg jush. Molla është një nga frutat më...

6 shenjat alarmuese që tregojnë se niveli i sheqerit në gjak është shumë i...

Niveli i lartë i glukozës në gjak ose ndryshe e njohur si glicemia ndodh kur trupi ynë nuk arrin të përpunojë ashtu si duhet...

Humbni kilogramët e tepërt me këtë pije me banane

Ushtrimi është një pjesë e rëndësishme e humbjes dhe mbajtjes së një peshe të shëndetshme. Kjo është ajo që ka më shumë rëndësi. Për...

Si ndikojnë dredhëzat në përmirësimin e memories

Shumica e njerëzve nuk e dinë se dredhëzat janë të mahnitshme për përmirësimin e funksionimit të trurit dhe memories. Studime të ndryshme e kanë...

Këto janë efektet negative të sheqerit

Secili prej nesh duhet të dijë se çfarë efektesh ka sheqeri në dhëmbët tonë dhe në trupin tonë. Sheqeri përshpejton plakjen e lëkurës, para së...

Shkencëtarët e kanë zbuluar moshën maksimale sa mund të jetojnë njerëzit

Hulumtimet e reja të kryera në Holandë kanë zbuluar se jetëgjatësia maksimale e një gruaje është 115.7 vite, ndërsa për meshkuj është më e...

Çfarë ndodh me trupin pas puthjes së parë?

Sipas studiuesve, në trupin tuaj ndodh reaksion kimik kur puthni për herë të parë. Në këtë mënyrë ju përjetoni ndjenja të këndshme. Më poshtë...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
12,700AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss