16 C
Pristina
E diel, 22 Shtator, 2019

LAJME

Ballina LAJME

Alarmojnë sizmologët: Një tërmet si i Shqipërisë mund t’ua merr jetën 30 mijë njerëzve...

Frika e një tërmeti është e madhe në Stamboll. Për ekspertët, nuk shtrohet pyetja nëse një tërmet shkatërrimtar do ta godasë qytetin më të madh...

VIDEO/Haradinaj: Disa po kërkojnë ndihmë në Tiranë, ajo mezi po i kryen punët e...

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka takuar sot qytetarët në Podujevë, me të cilët ka bashkëbiseduar për temat e ndryshme. Në një moment, ai ka...

Tërmetet në Shqipëri, 105 të plagosur në vend, 3 në gjendje serioze

Tërmetet që tronditën Shqipërinë përveç dëmeve materiale, lanë edhe shumë persona të plagosur. Në total në vend janë trajtuar 105 qytetarë me fraktura dhe dëmtime...

Hahn solidarizohet me Shqipërinë: BE ofron angazhimin e emergjencave të saj

Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn shpreh solidarizim me situatën në Shqipëri, pas rënies së tërmeteve. Në një postim në Twitter, Hahn shkruan se...

Haradinaj me kandidatët për deputet: 6 tetori është referendum për shtetin

Kandidati për kryeministër i koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj ka mbajtur një mengjes pune me kandidatët e koalicionit fitues, shkruan GazetaDirekt. Haradinaj i ka quajtur kandidatët...

PROFIL/Hajrush Kurtaj, kërkon votën tuaj për ‘100 % Kosovë’

Hajrush Kurtaj nga Kacaniku është kandidat i koalicionit AAK-PSD, i cili garon në zgjedhjet e 6 tetorit, shkruan GazetaDirekt. Postimi i plotë: https://www.facebook.com/600501357000641/videos/491546065011069/    

FOTO/Granit Shala merr mbështetje të fuqishme në këto vende të Pejës

Kandidati i koalicionit AAK-PSD 100% Kosovë për deputet, Granit Shala po merr mbështetje të fuqishme gjithandej nga qytetarët si në diasporë edhe në Kosovë. Ai...

Gjithçka që dihet rreth tërmeteve që dridhën Kosovën e Shqipërinë

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Shqipërinë brenda 11 minutave. Tërmetet kanë qenë aq të fuqishme, saqë dridhjet janë dëgjuar edhe në Kosovë dhe...

Përpos Kosovës e Shqipërisë, tërmeti dridhi edhe tetë shtete tjera

Dy tërmete të forta kanë goditur zonën bregdetare shqiptare. Nga ajo që raportohet nga Qendrat Ndërkombëtare Sizmologjike, shkalla e tërmetit ka qenë mbi 5.6 ballë...

Granit Shala kërkon votën tuaj/ Kosova e diaspora më afër njëra-tjetrës

Kandidati i koalicionit AAK-PSD 100% Kosovë, Granit Shala i cili në këto zgjedhje garon për deputet në listën me numër 66, ka prezantuar programin...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,700AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss