9.4 C
Pristina
E mërkurë, 8 Korrik, 2020

LAJME

Ballina LAJME

Lulzim Fejzullahi, shembulli i një shqiptari të thjeshtë e sot deputet në Austri që...

E ka nisur si i ri me punë e djersë por në fillim pa zgjedhur mjafton që kishte një punë në fillim si ndihmës...

Blerta Jupaj shumë shpejt me këngë të re

Para disa  muajve solli këngën më të re dhe kishte paralajmëruar se së shpejti do të vjen me projekte të reja. Sërish këngëtarja po thotë...

E strehoi familjen nga Shqipëria pas tërmetit, sot Isa Mjeku ju uron fat atyre

Në të mirë e në të keq vëllezërit ndihmohen, e si duket kjo shprehje është e shqiptarëve e atyre që kanē zemër të madhe....

KONCEPTI PËR NJË VALË TË 2-TË TË COVID-19

Në disa shtete të Ballkanit, Covid 19 sërish u kthye për kënaqësinë e tij meqë e gjeti « fushë »! Po që se dëshirojmë të...

Sot po kalojmë periudhën e errët të individualizmit kriminal e klanor, nesër patjetër do...

Sot po kalojmë periudhën e errët të individualizmit kriminal e klanor Sot po kalojmë periudhën e errët të individualizmit kriminal e klanor, nesër patjetër...

Ne Zvicër formohet Shoqata Humanitare “Xhevat Nitaj”, qëllimi dhe anëtarët, emra të njohur

Të shtunën e 6-të qershorit 2020 në qytetin Biel-Bienne të Zvicrës është themeluar Shoqata Humanitare "Xhevat Nitaj". Të pranishmit pas leximit të statutit janë...

Ilir Bladedaj i thotë Mytaher Haskukës: “Jep dorëheqje sepse nuk ke legjitimitet”

Në mbledhjen e sotme emergjente të Kuvendit Komunal të Prizrenit ku pritej të shqyrtohej dhe të votohej rishikimi i buxhetit, shefi i kuvendarëve të...

Granit Shala: Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, do të ishte i përsosur...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, do të ishte i përsosur nëse nuk do ta kishte afër Isa Mustafën. Unë nuk dyshoj në aftësitë...

Mesazhi i Rinisë Për Liderët e Ballkanit

Mesazhi i Rinisë Për Liderët e Ballkanit Nga: Qendresa Nikqi Me 5 qershor 2020, anëtarët e degёve tё LDA Balkan patёn mundёsinё tё kalonin njё eksperiencё...

Dr. Ermira Babamusta mbajti trajnimin “Udhёheqja dhe Qeverisja Efektive” për liderët e rinj të...

Dr. Ermira Babamusta mbajti trajnimin “Udhёheqja dhe Qeverisja Efektive” për liderët e rinj të Ballkanit   Nga: Qendresa Nikqi   Drejtoresha e fushatës Presidenciale e Presidentit Amerikan Barack...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss