16 C
Pristina
E martë, 16 Korrik, 2019

LAJME

Ballina LAJME

Pamje dramatike, aeroplani gati sa nuk godet kokat e turistëve në Skiathos

Një video dramatike shfaq momentin kur një aeroplan kalon vetëm disa metra mbi kokat e turistëve në Greqi. Aeroplani i kompanisë “Britisht Airëays” i tipit...

Vuçiq: Nisma e Merkelit dhe Makronit për dialogun Kosovë-Serbi mund të rifillojë në shtator

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, ka paralajmëruar se nisma e Gjermanisë dhe Francës për vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovë dhe Serbisë mund të vazhdojë...

Sulmi dhe kërcënimi ndaj Arben Gashit, ngrihet aktakuzë ndaj Xhavit Halitit e Gani Dreshajt

Për shkak të goditjes me bërryla që kishte ndodhur më 18 maj 2018 në Kuvendin e Republikës së Kosovës, në mes të nënkryetarit të...

Turqia e paralajmëron Kosovën për rrezikun nga lëvizja e Gulenit

Në përvjetorin e tretë të përpjekjes për puç në Turqi, autoritetet turke e paralajmëruan Kosovën për, siç thanë, rrezikun e lëvizjes së klerikut fetar...

Drejtori i ‘Interpersonnel Kosova’: Infermierët që ne dërguam në Gjermani nënshkruan kontrata nga 1,900...

Drejtori i kompanisë ‘Interpersonnel Kosova’, Musa Ahmeti,  që është partner i kompanisë gjermane ‘DEKRA’ ka thënë se kontratat që bën kompania që ai drejton...

Macron para Vuçiqit: Erdha për të kthyer një faqe të re në Serbi

Presidenti francez Emmanuel Macron në fjalimin e parë që pati pasi arriti në Beograd, ku edhe do të qëndrojë dy ditë, tha se dëshiron...

Këshilli Shtetëror i Cilësisë, ua tërheq akreditimin edhe katër kolegjeve private

Pos Universiteteve Publike, Këshilli Shtetëror i Cilësisë, vendosi edhe për kolegjet private mbi rekomandimet e ekspertëve ndërkombëtar, të cilët vlerësuar nëse institucionet e arsimit...

Haradinaj: Ju siguroj që vizat nuk i kemi larg që t’i marrim

Kryeminsitri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë një vizite bërë komunës së Vushtrrisë, ka folur për liberalizimin e vizave. Haradinaj ka thënë se nuk është larg...

Mbyllen Universitetet Publike në Pejë, Mitrovicë e Prizren

Pas rekomandimeve ndërkombëtare, është vendosur përfundimisht që Universiteti i Pejës, Mitrovicës e Prizrenit do të mbyllen. Vendimin e ka marrë sot Këshilli Shtetëror i Cilësisë. Në...

Kosova nënshkruan marrëveshje për t’i dhënë edhe më shumë infermierë Gjermanisë

Gjermania ka nevojë për rreth 70 mijë infermierë dhe këtë mungesë mund ta kompensojë vetëm me ardhjet nga vendet tjera. Kështu deklaroi sot në Prishtinë...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
12,996AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss