16 C
Pristina
E diel, 26 Maj, 2019

LAJME

Ballina LAJME

Angela Merkel Muhammed ndër banoret më të reja në Gjermani

Një vajzë e sapolindur në Gjermani është emëruar, Angela Merkel Muhammed. Prindërit nga Siria, kanë thënë, se arsyeja se pse i kanë vënë këtë emër...

Hapet libri i zisë nëpër misionet diplomatike për vdekjen e ish–kryeministrit Rexhepi

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ), përmes një komunikate për media ka njoftuar se pas ndarjes nga jeta të ish-kryeministrit të Republikës së Kosovës,...

Veseli: Humbëm doktorin që me uniformën UÇK-së shëroi plagët e lirisë

Kryetari në detyrë i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në fjalinë e tij lamtumirës për ish-kryeministrin e Kosovës, Bajram Rexhepi gjatë ceremonisë së varrimit tha...

Jashari: Kandidimi për kryetar të Skenderajt ishte vendim i vështirë!

Bekim Jashari, tash edhe zyrtarisht është kandidat për kryetar të komunës së Skenderajt. Bekim Jashari, djali i heroit Hamzë Jashari për herë të parë ka...

Kim Jong-un publikon videon drithëruese: ‘Ja çfarë do t’i bëjmë botës!’ (Foto/Video)

Koreja Veriore ka publikuar një video xhirim ku kërcënon me shkrepje të raketave në afërsitë territorit amerikan Guam, njëkohësisht duke kërcënuar SHBA “me hakmarrje...

“Teuta Rugova është viktimë e një detyrimi familjar, motra gjithmonë flijohet për vëlla”

Deputeti i LDK-së, Ramiz Kelmendi, në emisionin “InfoBox” në RTV Dukagjini, ka folur edhe për vendimin e Teuta Rugovës për të votuar koalicionin PDK-AAK-NISMA...

Pasi 21 gushti iku, ja ngjarja e kobshme që pritet të ndodhë në Shtator

Eklipsi i diellit që ndodhi më 21 gusht, sipas një teorie konspirative, pason nga një tjetër ngjarje qiellore, ekzaktësisht pas një muaji. Teoria konspirative...

Premtuan, dështuan!

Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, mezi kishte arritur ta bindë para tetë ditëve kryesuesin e seancës konstituive të Kuvendit, Adem Mikullovcin, që seancën e...

Aksident i rëndë në bjeshkët e Deçanit, dy të vdekur dhe tre të lënduar

Dy persona kanë vdekur dhe tre të tjerë janë të lënduar rëndë si pasojë e një aksidenti i cili ka ndodhur në orët e...

Vulin: Ta dijë Maqedonia, Kosova s’guxon të bëhet anëtare e UNESCO-s dhe INTERPOL-it

Qeveritarët maqedonas duhet ta udhëheqin politikën në vendin e tyre, por duhet ta dijnë se për ne është shumë e rëndësishme që Kosova të...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
11,195AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss