16 C
Pristina
E enjte, 14 Nëntor, 2019

LAJME

Ballina LAJME

SPAHIU TREGON FAKTE PËR FALSIFIKIMIN E DITËLINDJES SË ADEM JASHARIT – “JANË BËRË NDRYSHIME...

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu është duke këmbëngulur që ditëlindja e ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Adem Jashari është e falsifikuar. Spahiu në një...

Zyrat e Avokatit të Popullit të hapura për ankesa në ditën e zgjedhjeve

Institucioni i Avokatit të Popullit (IAP), në përmbushje të misionit që ka, të dielën, më 11 qershor 2017, thotë se ditën kur zhvillohen Zgjedhjet...

Labinot Tahiri: GJENERAL, shumë shpejt do të bëhet mirë! (Foto)

Deputeti Labinot Tahiri nga AKR ka reaguar pas deshtimit te seances se sotme. Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se 'Lojërat politike nuk...

Më 5 shtator bëhet shugurimi i Katedrales “Nënë Tereza” në Prishtinë

Më 5 shtator të këtij viti do të bëhet shugurimi i Katedrales së Prishtinës “Nënë Tereza”, dhe ky është akti përfundimtar që objekti vihet...

Kurti: Bojkoti i PAN-it, mosnjohje e rezultatit të zgjedhjeve

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thënë se Aktgjykimi i 2014-së i Gjykatës Kushtetuese i ka dhënë PAN-it të drejtë ekskluzive për fuqi brenda...

Llukaj: Duke nderuar veprën e Ymer Prizrenit, Abdyl Frashërit dhe Sylejman Vokshit, ne nderojmë...

Duke nderuar veprën e Ymer Prizrenit, Abdyl Frashërit dhe Sylejman Vokshit, ne nderojmë vetëveten dhe atdheun   “Porta e lartë nuk do të bëjë asgjë për...

Menduh Thaçi: PDSH-ja, e vetmja parti që mund të artikulojë kërkesat e shqiptarëve

Në kalanë e Tetovës dega e PDSH-së Tetovë organizoi takim me strukturën e saj, ku prezent ishte edhe kryetari i partisë, Menduh Thaçi, njofton...

Nënkryetari i AKR’së: Të hapura opsionet për koalicione paszgjedhore

Partia e Behgjet Pacollit ende s’ka vendosur nëse do të qëndrojnë në koalicion me LDK apo do të bëjë koalicion paszgjedhor me PAN’in ose...

Kjo është krenaria e marinës britanike (Video)

Aeroplanmbajtësi i ri britanik HMS Queen Elizabeth, me vlerë prej tre miliardë funte, dje hyri në  portin e Portsmuth’it pas përgatitjeve në bazën e...

Ahmeti, Vllahiu e Çelaj, gara e fort për kreun e Prishtinës

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss