4 C
Pristina
E hënë, 25 Janar, 2021

MENDIME

Ballina MENDIME

Këtyre shenjave të horoskopit u buzëqesh fati i madh: Korriku për ta do të...

Këto tri shenja të horoskopit kanë arsye të plotë për të festuar, për ta kjo do të jetë periudha më e mirë e vitit Këto...

Zbulohet vaksina kundër një kanceri, lajm i madh për gratë

Parandalimi i kancerit cervikal në shtetet e zhvilluara si Britania e Madhe, do të bëhet i mundur brenda disa dekadave. Rezultati që kanë arritur...

Valon Murati: Vetëm kështu shpëtohet nderi i luftës çlirimtare

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati e ka quajtur një ndër turpet më të mëdha procesin e përpilimit të listave të veteranëve. Sipas Muratit,...

Hasan Prishtina ishte drita, zëri, mendja dhe pushka e kombit

Shkruan: Jahja Lluka   Hasan Prishtina ishte drita, ishte zëri, ishte mendja, ishte pushka e kombit.   Është e paktë çdo fjalë, kur është në pyetje vepra e...

Çasja ndaj problemeve të shendetit mendor

Shkruan: Latif Hoxha Si shihen çrregullimet mendore dhe cila është çasja aktuale ndaj tyre Temën e sotme mbi shëndetin mendor dhe atë se sa ne si...

PROJEKTI “ARTISTËT E VEGJËL THYEJNË KUFIRIN”, PAS DY VITE PUNE PËFUNDON MISIONIN E SAJ...

Shkruan: Tahir Bakalli   Projekti në fjalë kishte karakter vullnetar dhe edukativo-arsimor. Ky projekt, ka filluar në shtator të 2016-tës autor dhe bartesi i këtij projekti...

SFIDË? PRO ET KONTRA LEGALIZIMIT TË PREPARATEVE MEDICINALE TË KANABISIT?

Shkruajnë: Prof.dr.sci. Sylen Vranica & Mr.sci. Pervin Rushiti Vranica     Në doktrinën e përgjithshme medicinale egzistojnë mendime për dhe kundër përdorimit të preparateve medicinale të kanabisit? Në...

Srebrenica një plagë e hapur në Evropë

Shkruan: Jahja Lluka   Me urdhërin e Ratko Mlladiq, forcat serbe ekzekutuan 8 mijë burra dhe djem boshnjakë, duke i dhënë kështu fundshekullit të XX, masakrën...

Miku është i shejtë për shqiptarët dhe Amerika do të jetë përgjithmonë e tillë

Shkruan: Jahja Lluka   Sa herë flasim për Amerikën, ne shqiptarët kemi emocion të veçantë i cili me kalimin e kohës sa vjen e forcohet. Ndoshta nga...

Ngjarja e 2 korrikut 1990, paraqet një akt sublim në historinë më të re...

Shkruan: Jahja Lluka   Një shekull robëri nuk arriti ta shuaj etjen e një populli shqiponjash që të zgjidhin krahët e tyre nga regjimi serbo -sllavë....
0FansaPëlqeje
68,303NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss