9 C
Pristina
E enjte, 28 Maj, 2020

MENDIME

Ballina MENDIME

Pse i doni politikanët të jenë protagonistë edhe në gusht?

Nga Mustafa Nano “Lulzim Basha ka ikur, ka lënë vendin, ka marrë arratinë”, po dëgjohet të thuhet nga shumë zëra në media, në mënyrë kritike....

Tri probleme për t’u përballur në luftën ndaj terrorizmit

Nga Angelo Panebianco Mbërritur në këtë pikë, në këtë fazë të luftës që terrorizmi po drejton kundër nesh, Europa ka para saj tri probleme, dy...

“Basha ekzekutoi PD-në, as Byroja e Jaho Salihi s’ia arritën”

Analisti Andi Bushati ka analizuar rezultatin paraprak të zgjedhjeve që flet për fitoren e PS-së dhe jep disa nga arsyet përse shqiptarët votuan kështu....

Hasan Prishtina ishte drita, zëri, mendja dhe pushka e kombit

Shkruan: Jahja Lluka   Hasan Prishtina ishte drita, ishte zëri, ishte mendja, ishte pushka e kombit.   Është e paktë çdo fjalë, kur është në pyetje vepra e...

Eklipsi sinjal i fundit të Tokës

ër të ashtuquajturin “Planeti X”, ose Nibiru është folur për herë të parë nga Nancy Lieder në vitin 1995. Në atë kohë ajo deklaronte se...

Fadil Maloku: Sovraniteti, ndërtohet me partneritet, e jo shtyrjebrylash!

Shkruan: Fadil Maloku Sovraniteti, ndërtohet me partneritet, e jo shtyrjebryllash! 1.Derisa, shqiptarët ta ndjejnë nevojën e "intervenimit" të zyrave diplomatike, në sundimin e ligjit, e..padyshim edhe...

Është koha e një revolucioni makroekonomik

Që kur kriza financiare botërore nisi një dekadë më parë, nuk ka pasur mungesë idesh të vlefshme për të përmirësuar kushtet ekonomike dhe për...

Maloku: Kosovës, i duhet reformë e thellë dhe një menaxher vizionar!

Shkrun: Fadil Maloku Kosovës, i duhet reformë e thellë dhe një menaxher vizionar! 1.Kosova si një vend i varfër, ku të rinjtë e saj për çdo...

Valon Murati: Vetëm kështu shpëtohet nderi i luftës çlirimtare

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati e ka quajtur një ndër turpet më të mëdha procesin e përpilimit të listave të veteranëve. Sipas Muratit,...

Më 1 shtator njëri nga asteroidët më të mëdhenj do të kalojë afër tokës...

Më një shtator toka do të ketë një ‘takim’ të ri me një trup qiellor. Bëhet fjalë për asteroidin 3122 Florence, një prej më...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss