7.1 C
Pristina
E diel, 29 Mars, 2020

MENDIME

Ballina MENDIME

Ja çfarë bënë nipat e Adolf Hitlerit, nga turpi që e mbanin mbiemrin e...

Adolf Hitleri do të mbetet përgjithmonë në historinë e njerëzimit si dikatori i zi, dhe një nga vrasësit më të mëdhenj në botë. Por mbiemri...

Zbulohet vaksina kundër një kanceri, lajm i madh për gratë

Parandalimi i kancerit cervikal në shtetet e zhvilluara si Britania e Madhe, do të bëhet i mundur brenda disa dekadave. Rezultati që kanë arritur...

Fotografi me “Insomnia” kalon natën duke fotografuar rrugët bosh

Një fotograf i quajtur Marcus Wendt ka bërë një seri fotografish natën nëpër rrugët më të njohura të Azisë si Hong Kong dhe Seoul. Çdo...

‘Favelat’ e Brazilit: Shihni si jetohet në lagjet më të varfra të Rio de...

Brazili është shteti më i madh i Amerikës Jugore, kurse Rio de Janeiro, qytet bregdetar në Brazil, është padyshim qyteti më i rëndësishëm në...

Nderimi për mikun dhe Besa shqiptare

Shkruan: Jahja Lluka   Nderimi për mikun dhe Besa shqiptare. Në fshatin Majanc të Podujevës, tek Kërrshi i Bajqinovcve, u gjetën të varrosur trupat e dy...

Fushata më e shëmtuar e pluralizmit!

Ishte një fushatë shumë larg asaj të 3 Korrikut 2005, që ka qenë padyshim më e mira në Shqipëri këto 27 vjet. Një fushatë...

Rituali i tmerrshëm, vrau dy femra për t’i martuar me burra të vdekur (Foto)

Një nuse kufomë për një martesë fantazmë. Kjo gjë ndodh ende në ditët tona, në Kinë, në një ritual makabër i njohur si minghum. Në...

Ungjilli i shqiptarizmës moderne

“Neo-shqiptarizma nuk fillon më 1928 (atëherë kur u shkruajt formula e saj e parë), por bashkë me lëvizjen e Rilindjes kombëtare. Me krijimin e...

Maloku: Kosovës, i duhet reformë e thellë dhe një menaxher vizionar!

Shkrun: Fadil Maloku Kosovës, i duhet reformë e thellë dhe një menaxher vizionar! 1.Kosova si një vend i varfër, ku të rinjtë e saj për çdo...

”Taktikë e lexueshme djallëzore e kundërshtarëve të Bashës !”

Opinioni e përktheu pa vështirësi taktiken malinje të një grupi kaherë të indinjuar dhe haptazi prej vitesh rrjeshtuar kundër lidershipit Basha në PD. Ky...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss