-1.3 C
Pristina
E hënë, 20 Janar, 2020

MENDIME

Ballina MENDIME

Tri probleme për t’u përballur në luftën ndaj terrorizmit

Nga Angelo Panebianco Mbërritur në këtë pikë, në këtë fazë të luftës që terrorizmi po drejton kundër nesh, Europa ka para saj tri probleme, dy...

Fadil Maloku: Pse gjithë këto fyerje dhe sharje, në gojën e politikanëve shqiptar?!

Shkruan: Fadil Maloku Pse gjithë këto fyerje dhe sharje, në gojën e politikanëve shqiptar?! (Ja një shpjegim, të mundshëm sociologjik) Ashpërsimi i gjuhës, kohëve të fundit...

Ngjarja e 2 korrikut 1990, paraqet një akt sublim në historinë më të re...

Shkruan: Jahja Lluka   Një shekull robëri nuk arriti ta shuaj etjen e një populli shqiponjash që të zgjidhin krahët e tyre nga regjimi serbo -sllavë....

Fushata më e shëmtuar e pluralizmit!

Ishte një fushatë shumë larg asaj të 3 Korrikut 2005, që ka qenë padyshim më e mira në Shqipëri këto 27 vjet. Një fushatë...

Trump – Merkel, dy stile, dy botë

Mes Donald Trump dhe Angela Merkel, vitet e ardhshme pritet të jenë të vështira. Nëse “mamaja”, siç e quajnë gjermanët, rimerr një mandat të katërt...

Çasja ndaj problemeve të shendetit mendor

Shkruan: Latif Hoxha Si shihen çrregullimet mendore dhe cila është çasja aktuale ndaj tyre Temën e sotme mbi shëndetin mendor dhe atë se sa ne si...

PROJEKTI “ARTISTËT E VEGJËL THYEJNË KUFIRIN”, PAS DY VITE PUNE PËFUNDON MISIONIN E SAJ...

Shkruan: Tahir Bakalli   Projekti në fjalë kishte karakter vullnetar dhe edukativo-arsimor. Ky projekt, ka filluar në shtator të 2016-tës autor dhe bartesi i këtij projekti...

Hasan Prishtina ishte drita, zëri, mendja dhe pushka e kombit

Shkruan: Jahja Lluka   Hasan Prishtina ishte drita, ishte zëri, ishte mendja, ishte pushka e kombit.   Është e paktë çdo fjalë, kur është në pyetje vepra e...

SFIDË? PRO ET KONTRA LEGALIZIMIT TË PREPARATEVE MEDICINALE TË KANABISIT?

Shkruajnë: Prof.dr.sci. Sylen Vranica & Mr.sci. Pervin Rushiti Vranica     Në doktrinën e përgjithshme medicinale egzistojnë mendime për dhe kundër përdorimit të preparateve medicinale të kanabisit? Në...

”Taktikë e lexueshme djallëzore e kundërshtarëve të Bashës !”

Opinioni e përktheu pa vështirësi taktiken malinje të një grupi kaherë të indinjuar dhe haptazi prej vitesh rrjeshtuar kundër lidershipit Basha në PD. Ky...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,500AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss