16 C
Pristina
E mërkurë, 18 Shtator, 2019

MENDIME

Ballina MENDIME

Nderimi për mikun dhe Besa shqiptare

Shkruan: Jahja Lluka   Nderimi për mikun dhe Besa shqiptare. Në fshatin Majanc të Podujevës, tek Kërrshi i Bajqinovcve, u gjetën të varrosur trupat e dy...

Basha po përbalt edhe çadrën e vet

I vënë papritmas në pozicionin e Ramës, ai po tregon se të dy janë bij të së njëjtës republikë, me të njëjtën mendësi dhe...

Këtyre shenjave të horoskopit u buzëqesh fati i madh: Korriku për ta do të...

Këto tri shenja të horoskopit kanë arsye të plotë për të festuar, për ta kjo do të jetë periudha më e mirë e vitit Këto...

Këto janë vendet më pak të vizituara në botë që do t’ju habisin (Foto)

Organizata Botërore e Turizmit ka shpallur listën e 15 vendeve më pak të vizituara gjatë vitit që lamë pas. Përveç atyre në konflikt, po flasim...

Ungjilli i shqiptarizmës moderne

“Neo-shqiptarizma nuk fillon më 1928 (atëherë kur u shkruajt formula e saj e parë), por bashkë me lëvizjen e Rilindjes kombëtare. Me krijimin e...

Trump – Merkel, dy stile, dy botë

Mes Donald Trump dhe Angela Merkel, vitet e ardhshme pritet të jenë të vështira. Nëse “mamaja”, siç e quajnë gjermanët, rimerr një mandat të katërt...

”Taktikë e lexueshme djallëzore e kundërshtarëve të Bashës !”

Opinioni e përktheu pa vështirësi taktiken malinje të një grupi kaherë të indinjuar dhe haptazi prej vitesh rrjeshtuar kundër lidershipit Basha në PD. Ky...

Femrat tregojnë se çfarë duan që meshkujt të bëjnë në shtrat

Në forumin “Reddit”, mijëra femra kanë treguar se çfarë duan që meshkujt të bëjnë më shumë në shtrat. Një numër i madh i tyre kanë...

Ku jetojnë, me çka merren dhe si duken femrat më të fuqishme të planetit!...

Ato janë simbol i suksesit dhe i famës. Ato kanë famën dhe paratë, ndërkaq sipas pasurisë bëjnë pjesë ndër femrat më të fuqishme të...

Dita e refugjatëve, një trokitje në ndërgjegjen botërore

Bota e qytetëruar edhe këtë vit, me 20 qershor shënon Ditën Botërore të Refugjatëve, duke bërë të njohura vuajtjet e miliona njerëzve të larguar...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,700AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss