0.2 C
Pristina
E martë, 18 Shkurt, 2020

MENDIME

Ballina MENDIME

Cilësia – kryefjala e arsimit të lartë

Nga Fatri Morina* Disa ditë më parë Komisioni Europian publikoi Raportin Eurydice ‘Modernizimi i Arsimit të Lartë në Europë: Stafi Akademik – 2017’, i cili...

Efekti i kufizuar i instrumenteve ligjore në përfaqësimin politik të femrave ne Kosovë

Është e arsyeshme të themi që pjesëmarrja politike e femrave është ende një problem global. Derisa disa shoqëri demokratike e kanë zbutur problemin deri...

Pse duhet t’i lëmë fëmijët të lozin me baltë?

Lojërat në ambient të hapur duke u ekspozuar ndaj pluhurit e baltës për shumë fëmijë mbetet një gjë 3 ndaluar nga nënat e tyre. Kjo...

Zbulohet vaksina kundër një kanceri, lajm i madh për gratë

Parandalimi i kancerit cervikal në shtetet e zhvilluara si Britania e Madhe, do të bëhet i mundur brenda disa dekadave. Rezultati që kanë arritur...

Historia tragjike e nënës më të re në histori, si lindi fëmijë 5 vjeçarja...

Lina Medina është vajza e cila njihet si nëna më e re në historinë e mjekësisë. Ajo kishte lindur kur ishte vetëm 5 vjet...

Rama një klloun i parritur

Kur Edi Rama doli fillimisht në fushatë, i veshur me atlete dhe tuta sportive shumëkush e mori këtë si kapriçon e një fëmije që...

Nderimi për mikun dhe Besa shqiptare

Shkruan: Jahja Lluka   Nderimi për mikun dhe Besa shqiptare. Në fshatin Majanc të Podujevës, tek Kërrshi i Bajqinovcve, u gjetën të varrosur trupat e dy...

Basha po përbalt edhe çadrën e vet

I vënë papritmas në pozicionin e Ramës, ai po tregon se të dy janë bij të së njëjtës republikë, me të njëjtën mendësi dhe...

Këtyre shenjave të horoskopit u buzëqesh fati i madh: Korriku për ta do të...

Këto tri shenja të horoskopit kanë arsye të plotë për të festuar, për ta kjo do të jetë periudha më e mirë e vitit Këto...

Këto janë vendet më pak të vizituara në botë që do t’ju habisin (Foto)

Organizata Botërore e Turizmit ka shpallur listën e 15 vendeve më pak të vizituara gjatë vitit që lamë pas. Përveç atyre në konflikt, po flasim...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,600AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss