16 C
Pristina
E hënë, 14 Tetor, 2019

SPORT

Ballina SPORT

Konfirmohet data dhe kundërshtari i meçit të ardhshëm të Deontay Wilder

Kampioni i botës në WBC, Deontay Wilder do ta ketë përballë Luis Ortizin derisa titulli i tij do të kontestohet më 23 nëntor në...

Granit Shala: Nëse nuk investojmë në sport, sportistët do të ikin nga Kosova

Sporti është një nga fushat ku kosovarët po kanë mjaft sukses. Prandaj, kjo sferë do të jetë një nga pikat ku “Qeveria 100% Shtet” do...

E bujshme/ Vedat Muriqi mund të zgjidhte Turqinë

Sot luan për një nga skuadrat më të mëdha të Turqisë dhe mban peshën e sulmit te përfaqësuesja e Kosovës. Dardanët janë vërtetë me fat...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen në Kosovë, dje ndeshjen...

Kameramani i televizionit ITV Football, Chris James, nuk kishte nevojë t’i lexonte ata artikuj për të mësuar rreth historisë së “Dardanëve”. Kameramani Chris James mbrëmë...

Anglia dhe Kosova dhurojnë spektakël, 8 gola në Southampton

U luajt në “St. Mary” të Southampton takimi mes dy kryesuesit e Grupit A, Anglisë dhe Kosovës. Ishte një ndeshje me të vërtetë e “çmendur’...

VIDEO/Ja se si Haradinaj i jep mbështetje djelmoshave të Kombëtares

Kosova dhe Anglia do të përballen sonte në stadiumin “St Mary’s” duke filluar nga ora 20:45. Ndërsa djelmoshat e Kombëtares së Kosovës i kanë kryer...

Media angleze: Shteti i shkatërruar nga lufta kërkon fitore ndaj Anglisë

Sot do të luhet super-ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze...

Para ndeshjes me Anglinë, ja si i motivon Pacolli lojtarët e Kosovës

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se ai do t’i shpërblejë lojtarët e Kombëtares së Kosovës, në...

FOTO/Kosova niset drejt Anglisë, të patrembur e të buzëqeshur drejt lavdisë së re

Kombëtarja e Kosovës në futboll dhe stafi përcjellës aktualisht janë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”. Ata po nisen drejt Anglisë ku nesër prej orës...

Kosovarët po e bëjnë historinë, ja çka shkruajnë mediat e huaja për fitoren e...

Historik po e konsiderojnë rrugëtimin e Kosovës drejt Euro 2020, mediat e huaja. Sidomos, pas fitores së djeshme të Përfaqësueses kundër Çekisë ambicioze. 2 me 1...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,800AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss