16 C
Pristina
E hënë, 16 Shtator, 2019

SPORT

Ballina SPORT

VIDEO/Ja se si Haradinaj i jep mbështetje djelmoshave të Kombëtares

Kosova dhe Anglia do të përballen sonte në stadiumin “St Mary’s” duke filluar nga ora 20:45. Ndërsa djelmoshat e Kombëtares së Kosovës i kanë kryer...

Media angleze: Shteti i shkatërruar nga lufta kërkon fitore ndaj Anglisë

Sot do të luhet super-ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze...

Para ndeshjes me Anglinë, ja si i motivon Pacolli lojtarët e Kosovës

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se ai do t’i shpërblejë lojtarët e Kombëtares së Kosovës, në...

FOTO/Kosova niset drejt Anglisë, të patrembur e të buzëqeshur drejt lavdisë së re

Kombëtarja e Kosovës në futboll dhe stafi përcjellës aktualisht janë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”. Ata po nisen drejt Anglisë ku nesër prej orës...

Kosovarët po e bëjnë historinë, ja çka shkruajnë mediat e huaja për fitoren e...

Historik po e konsiderojnë rrugëtimin e Kosovës drejt Euro 2020, mediat e huaja. Sidomos, pas fitores së djeshme të Përfaqësueses kundër Çekisë ambicioze. 2 me 1...

Atletico bën përmbysjen e ‘çmendur’, i shkëputet Barcelonës

Një fitore e madhe me përmbysje ajo e Atleticos së Madridit që në “Wanda Metropolitano” mposhti 3-2 Eibarin, edhe pse e pa veten në...

Challandes publikon listën për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka publikuar listën e futbollistëve të cilët do t’i ketë në dispozicion për dy ndeshjet e...

Majlinda fiton medaljen e bronztë në xhudo

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos. Në garë për pozitën e tretë, Kelmendi e ka mposhtur Joana Ramos, garuese...

Superliga, sot zhvillohen tri ndeshje interesante

Edhe zyrtarisht edicioni i ri i Superligës së Kosovës startoi dje me tre ndeshje mjaft interesante. Feronikeli e nisi mirë rrugën drejt mbrojtjes së titullit,...

LISTA/Kosova lë prapa Serbinë e Greqinë në Festivalin Olimpik për të Rinj

Kosova ka shënuar një tjetër sukses të madh në fushën e sportit. Si një nga sferat më të suksesshme të këtij vendi, sporti i ka...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,729AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss