16 C
Pristina
E hënë, 16 Shtator, 2019

SPORT

Ballina SPORT

Ende e paqartë e ardhmja e Mbappes

Real Madridi dhe Manchester City kanë rritur interesin e tyre për futbollistin 18-vjeçar të Monacos,Mbappen,  por zëvendëspresidenti i klubit këmbëngul se asnjë marrëveshje nuk...

Ja më kënd do të zhvillojë ndeshje miqësore Trepça ‘89

Sot në stadiumi “Riza Lushta” në Mitrovicë me fillim prej orës 17:30, zhvillohet ndeshja miqësore kontrolluese ndërmjet, KF Trepça'89 FC dhe KF 2 Korriku. Këto...

Lemar arrin marrëveshje me klubin nga Premierliga, do të fitojë sa Xhaka e Mustafi

Arsenali ka arritur marrëveshje personale me Thomas Lemar. Ai do të fitojë 90 mijë funte në javë te “Topçinjtë”. The Sun ka bërë të ditur...

Keita Balde kalon në West Ham

Lazio ka pranuar ofertën prej 32 milionë euro nga West Ham për Keita Balde, shkruan indeksonline. Sipas asaj çfarë raporton Goal, italianët kanë pranuar ofertën...

Shkëndija ‘turpërohet’ në Milano, shikoni 6 golat (Video)

Milani e ka shkatërruar Shkëndijën, në ndeshjen e parë të “play-off”-it për Ligën e Evropës.   Italianët e kanë mposhtur skuadrën nga Tetova me rezultat tenistik,...

Skuadra franceze humb shpresat për ta transferuar futbollistin e Arsenalit (Foto)

Olympique Marseill,  ka humbur shpresën për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Arsenalit, Olivier Giroud këtë verë, raporton L'Equipe. Gjigantët e Ligës 1 janë admirues...

10 golat më të mira të sezonit në Champions të përzgjedhura nga UEFA

Goli i Mario Mandzukicit në finale të Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit, është zgjedhur nga UEFA si më i miri i këtij sezoni...

Ibrahimovic drejt Atletiko Madrid!?

Të paktën deri në këto momente, Barcelona nuk e ka të sigurt transferimin e mesfushorit Marco Verrati, pavarësisht këtij të fundit që ka shprehur...

Real Madrid nuk dorëzohet, e dëshiron Hazardin

Real Madrid mbetet ende i etur për t'i siguruar shërbimet  e futbollistit të Chelseas,  Eden Hazard, pavarësisht se u tha se Blues nuk kanë...

Objektivat e Juventusit kushtojnë 213 mln Euro

Objektivat e Juventusit kushtojnë 213 milionë Euro. Drejtuesit e klubit bardhezi si kurrë më parë që nga koha kur në krye të presidencës erdhi...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,734AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss