16 C
Pristina
E diel, 18 Gusht, 2019

SPORT

Ballina SPORT

Kështu shkëlqyen të pranishmit në dasmën e Lionel Messi (Foto)

Lionel Messi dhe Antonella Roccuzzo e kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë  në një ceremoni magjepsëse në Rosario të premten mbrëma. Çifti ndau një...

“Wow”, Thomas Tuchel menaxheri i ri i Chelseat?

Thomas Tuchel do të jetë menaxheri i ri i Chelseat. Sipas “Bild”, Blutë e Londrës e shohin ish-trajnerin e Borussia Dortmund si zëvendësuesin ideal...

Danilo bëhet futbollist i skuadrës angleze

Danilo ka rënë dakord që t’i bashkohet  Manchester City në  një lëvizje prej 27 milionë funtesh, raportojnë mediat . Raportet në Spanjë  tregojnë se mbrojtësi...

Ujkani shumë pranë transferimit te klubi italian

Samir Ujkani mund të mbetet sërish në Serinë B. Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, i cili në sezonin e shkuar luajti në kategorinë e...

Mayweather – McGregor, nxehet meçi para se të fillojë

Floyd Mayweather dhe Conor McGregor e përfunduan katërditëshin promovues të meçit të boksit në Las Vegas në muajin gusht. Edhe një herë tjetër në konferencë...

Adebayor gjen fajtorin për largimin nga Reali

Emmanuel Adebayor ka fajësuar vëllain e tij për largimin nga Real Madrid Sulmuesi nga Tongo, Emmanuel Adebayor ka folur edhe një herë tjetër për largimin...

Asensio do ta vazhdojë kontratën në Madrid

Marco Asensio do ta vazhdojë kontratë në ditët në vijim me Real Madridin. Talenti spanjoll ka arritur ta tregojë vetën nën drejtimin e Zinedine Zidanes...

Pacolli synon të lëjë gjurmë në futbollin suedez (Foto)

Futbollisti i ri kosovar, Shkëlqim Pacolli, la futbollin kosovar për të i’u bashkangjitur atij suedez, saktësisht ekipit, Fc Linköping City. Ai këtë transferim te ekipi...

Rooney drejt Kinës..?

Kampionët kinezë të SuperLeague, Guangzhou Evergrande, kanë përjashtuar mundësinë e transferimi të Wayne Rooney, këtë verë. Futbollisti i Manchester United, raportohet të ketë qenë objektiv...

Rakitic drejt largimit nga Barcelona

Barcelona do të ofrojë mesfushorin Ivan Rakitiç si pjesë e ndonjë marrëveshjeje për të nënshkruar yllin e Liverpoolit, Philippe Coutinho,  raporton  Don Balon. Ana e...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,520AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss