17.2 C
Pristina
E premte, 7 Gusht, 2020

SPORT

Ballina SPORT

Ky është futbollisti i vetëm kosovar në mesin e 500 më me ndikim në...

Revista e njohur World Soccer ka publikuar listën e 500 futbollistëve më me ndikim në botë, në mesin e të cilëve është edhe ylli...

Ozil jep sinjale se do të qëndrojë te Arsenali

Mesut Ozil ka ofruar një tregues të madh se do të qëndrojë me Arsenalin edhe pas sezonit të ardhshëm. Mesfushori gjerman është gati të hyjë...

Rodriguez nuk është më në planet e Madridit, ky ekip po e kërkon

Futbollisti kolumbian, James Rodriguez,  pritet të largohet nga Real Madridi gjatë këtij afati kalimtar të  transferimit, duke bërë një lëvizje në Superligën e Francës. Paris...

Dybala shënon nga gjuajtja e lirë vs një armatë mbrojtëse (Video)

Ylli i Juventusit bëri shënoi një gol të mrekullueshëm pavarësisht nga përpjekjet e tifozëve dhe lojtarëve për të mos shënuar! Paulo Dybala u kthye në...

Paletta ka mohuar marrëveshje me Torinon

Agjenti i Gabriel Palettas ka hedhur poshtë pohimet se klienti i tij po shkon drejt Torinos. Është folur shumë për një marrëveshje transferimi të mbrojtësit...

Keita zbulon se cilën skuadër e preferon

Mesfushori i RB Leipzig, Naby Keita, dëshiron të bashkohet me Liverpulin, por Reds mund të detyrohen të presin për fundin e datës së transferimit,...

Nuk janë dorëhequr drejtorët e Komunës së Prishtinës

Komuna e Prishtinës demanton lajmin e përhapur për një varg dorëheqjesh si rrjedhojë e zgjedhjeve të 11 qershorit. KQZ ka kërkuar nga kryetarët e komunave...

Arsenal vjen me lajm befasues për fansat e tij

Arsenali ka vendosur që Alexis Sanchezin dhe Alex Oxlade-Chamberlain mos t’ia shes Manchester Cityt E ardhmja e Alexis Sanchezit dhe Alex Oxlade-Chamberlain vazhdon të mbetet...

Bottas triumfon në Austri, lë pas Vettelin dhe Riccardion

Valtteri Bottas me Mercedes fitoi sot garën e Çmimit të Madh të Austrisë në Formula 1, garë të cilën e dominoi nga xhiro e...

Edhe një gjigant anglez pas Aubameyang

Chelsea ka kthyer vëmendjen e tyre ndaj sulmuesit të Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang, pasi humbi “luftën” për ta transferuar futbollistin, Romelu Lukaku, raporton, Marca. “Blues”...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss