16 C
Pristina
E hënë, 16 Shtator, 2019

TEKNOLOGJI

Ballina TEKNOLOGJI

Teknologjia bën tre të paralizuar të çohen në këmbë

Tre njerëz të cilët kishin vite që ishin paralizuar dhe u ishin hequr të gjitha shpresat, nisën të ecin sërish falë një implanti elektronik...

Huawei kalon Apple, bëhet prodhuesi i dytë më i madh i telefonave

Huawei duket se ka arritur një rekord historik, duke lënë pas Applen e duke u bërë i dyti më i shitur në botë. Prodhuesi kinez...

Rekordi, “Apple” arrin 1 trilionshin në bursë

Kompania Apple arriti vlerën 1 trilion dollarë në tregun e aksioneve, duke shënuar një rekord historik. Aksionet e kompanisë përkohësisht arritën çmimin 207.05 dollarë dhe...

Hyundai sjellë kositësen me 190 kuajfuqi (Foto)

Nuk ka asgjë më të mirë, se një kositëse me motor motoçiklete. Kemi parë një kositëse të fuqishme nga Hyundai më 2014, por e reja...

Ja sa para investon Youtube kundër lajmeve të rreme

Kundër lajmeve të rremë përpara zgjedhjeve në mes të mandatit në SHBA Kompania YouTube do të investojë 25 milionë dollarë kundër lajmeve të rremë...

Jo vetëm në Kosovë, Renault Group po thyen rekorde të shitjeve edhe në botë

Renault ka konfirmuar rekordin e ri të shitjeve për gjashtë mujorin e parë të vitit 2018. Bëhet fjalë për një rekord të shitjeve që ka...

Porsche ka synime të reja me veturën pa naftë (Foto)

Porsche ka prezantuar serinë e re të modelit Macan që ndryshime të mëdha sjell në motor, sistemin e informimit dhe stilit. Tani dritat LED janë...

Qytetarët e Maqedonisë dhe Kosovës ndër 10 klikuesit më të mëdhenj të reklamave në...

Kepios, Hootsuite dhe We Are Social që njihen si kompani që e vlerësojnë sjelljen e njerëzve në rrjetet sociale kanë bërë një kërkim për...

Me këto aplikacione mund të bëni foto magjike (Foto)

Aplikimi i efekteve dhe filterave të ndryshme në foto dikur ishte një veçori që e kishin vetëm kompjuterët. Tani me anë të telefonave të...

Subaru prezanton modelin VIZV gjatë muajit që vjen (Foto)

Tokyo Motor Show që zhvillohet në Japoni, do të jetë organizimi ku prezantohet modeli i ri VIZIV. Kjo veturë hibride nga Subaru, do të jetë...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,729AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss