16 C
Pristina
E martë, 16 Korrik, 2019

TEKNOLOGJI

Ballina TEKNOLOGJI

Rreziku nga robotët

Miliaderët e teknologjisë Elon Musk dhe Mark Zuckerberg kanë nisur një debat publik për inteligjencën artificiale dhe Musk i cilësoi njohuritë e Zuckerberg në...

Volkswagen paralajmëron modelin e ri SUV (Video)

Volkswagen ka treguar se do t’i shtojë edhe një model familjes së saj të SUV-ëve. Modeli do të quhet T-Roc, dhe do të prezantohet...

SUV-i më i shitur i Mercedesit arrin te shifra një milion (Foto)

Mercedesi nga viti në vit po rrit ofertat për modelin SUV/crossover dhe në mesin e më të popullarizuarve është GLC. Kur të merren parasysh automjetet...

Japonezët krijojnë kukullën e parë të gjallë në botë (Foto)

Jo, kjo nuk është një reklamë për një film të ardhshëm horror -, është po aq e vërtetë sa mund të jetë. Lulu Hashimoto është...

Shitja e iPhone fillon më 22 shtator, por kjo nuk është e tëra!

Apple po mban një ngjarje për media për iPhone e saj të ri 8, të martën e ardhshme më 12 shtator. Në fakt, Apple...

Ish-marinsi amerikan: Kim Jong-un duhet sulmuar me iPhone, jo me bomba!

Një ish-marins amerikan ka dhënë një këshillë interesante për SHBA-të dhe të gjithë ata që duan të sulmojnë Korenë e Veriut. Sipas tij, përcjell Telegrafi,...

Telefonët e parë me 5G mbërrijn në 2019-ën

Sipas tij disa operatorë në SHBA, Japoni dhe Korenë e Jugut kanë filluar të përgatiten për linçimin e 5G-së në 2019-ën. Telefonët e parë 5G...

Smartphone, humbja e fotove është stres

Pikërisht “kujtesa” dixhitale, e bërë nga fotot dhe videot personale, ka kaq shumë rëndësi për përdoruesit saqë ideja se mund ti humbin është stresi...

Amazon blen zinxhirin tregtar Whole Foods për 13,7 miliardë dollarë

Kompania amerikane për tregti online, Amazon, arriti sot marrëveshje për blerjen e zinxhirit amerikan të super-marketeve Whole Foods Market për 13,7 miliardë dollarë. Agjencia e...

LG prezanton dy versione të reja të G6

Ashtu siç është premtuar, LG ka prezantuar zyrtarisht dy smartfona të rinj – LG G6+ dhe modelin me 32 GB memorie të brendshme të...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
12,996AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss