3 C
Pristina
E martë, 31 Mars, 2020

TEKNOLOGJI

Ballina TEKNOLOGJI

Apple prezanton serinë e tretë të orëve të mençura, ja kur mund ta porositni

Kompania Apple ka prezantuar sonte gjeneratën e tretë të orëve të saja të mençura – Apple Watch Series 3. Pajisja nuk ka nevojë të sinkronizohet...

Akuzë për manipulimin e motorëve të një milion makinave ”Mercedes”

"Daimler” akuzohet për manipulimin e motorëve të një milion makinave tip ”Mercedes” Prodhuesi gjerman i makinave “Daimler” kishte manipuluar dy tipe motorësh për t’i bërë...

Kjo është e jashtëzakonshme, shihni si prodhohen monedhat 20 Euro (Video)

A e keni parë ndonjiherë se si prodhohen monedhat? Prodhimi i tyre në shikim të parë është relaksues dhe i jashtëzakonshëm. E ju për t'u bindur...

Ky është Samsung Galaxy J7 Plus i ri!

Gjatë ditëve të fundit, është folur shumë për modelin e ardhshëm të Galaxy J7 +, i cili pritet të vijë me një konfigurim të...

Syzet e Snapchat’it dalin në shitje dhe në Evropë

Snap ka sjell syzet Spectacles në Evropë, shtatë muaj pas debutimit të tyre në SHBA. Syzet e diellit me kamerë do të shiten nga ueb...

Microsoft vjen edhe me Surface Mini

Në vitin 2014, Microsoft është përfolur që do të sjell një Surface Mini tabletë së bashku me Surface Pro 3. Megjithatë, në fund vetëm...

Do të vijë dita kur celularin do e karikojmë 4 herë në vit

Celulari nuk karikohet siç duhet apo shkarkohet shumë shpejt? Tashmë që është një mjet thelbësor në jetën tonë, bateria është bërë një ankth i...

Dalin pamjet e iPhone 8, me ekran si të asnjë modeli tjetër

Modeli i ardhshëm i iPhone po parashikohet të jetë më i miri ndonjëherë, i cili do të lansohet në 10 vjetorin e iPhone-it origjinal...

Shikojeni demonstrimin i hidrocentralit në muze (Video)

Në muzeun historik ‘Sierra’ është demonstruar energjia elektrike përmes hidrocentralit. Shikojeni videon më poshtë për të kuptuar më shumë./GazetaDirekt.com https://www.youtube.com/watch?v=R0afKBPZYzk

Samsung do të sjellë Galaxy Tab A 8.0 (2017)

Samsung para disa muajve prezantoi Galaxy Tab S3, por ky nuk do të jetë tableti i vetëm të cilin kompania jugkoreane do ta prezantojë...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss