16 C
Pristina
E shtunë, 19 Janar, 2019

TEKNOLOGJI

Ballina TEKNOLOGJI

Arrin USB 3.2, çfarë do të thotë kjo për ne?

Pas prezantimit në treg të versionit USB 3.1, tash pritet të vijë edhe pasuesi tij – 3.2. Si zakonisht, bashkë me këtë vjen edhe përmirësimi...

Makina solare me pesë karrige!

Skuadra e projekteve solare është e famshme për prodhimin e makinave solare. Projekti është bërë në kuadër të Universitetit Eindhoven, dhe kanë fituat për të...

Ky do të jetë shteti i parë evropian me 5G

San Marino do të jetë shteti i parë në Evropë që do të ketë rrjetin 5G. Kjo do të arrihet falë marrëveshjes që ka...

NASA paralajmëron aeroplanin me supershpejtësi

NASA ka njoftuar se deri në vitin 2021 do të prodhojnë superaeroplanin, “Supersonic X-Plane”. Karakteristika e këtij aeroplani do të jetë se ai do të...

Jo vetëm në Kosovë, Renault Group po thyen rekorde të shitjeve edhe në botë

Renault ka konfirmuar rekordin e ri të shitjeve për gjashtë mujorin e parë të vitit 2018. Bëhet fjalë për një rekord të shitjeve që ka...

A i keni ditur këto gjëra për telefonat?

A i keni ditur këto gjëra për telefonat? Lexoni këto pesë pika 1 – Telefoni i parë celular ishte Motorola Dyna TAC 8000X Telefoni i parë...

BLU S1 vjen së shpejti në treg

Një model i ri i telefonit nga BLU ka rrjedhur online. Modeli i quajtur S1 është listuar në faqen e operatorit Sprint, duke treguar...

Steve Jobs nuk kishte dëshiruar që Apple të prodhojë telefona

Në librin “The One Device: The secret history of the iPhone” thuhet se ish-shefi ekzekutiv i kompanisë Apple nuk ka dashur që të ketë...

Bill Gates ka telefon të ri, por ai nuk është Windows Phone (VIDEO)

Çfarë telefoni ka zgjedhur, Android apo iOS? Edhe pse ishin shokë dhe rival me Steve Jobs, Bill Gates ka vendosur që të zgjedhë telefon të...

25% e përdoruesve të Windows do të kalojnë në Mac të Apple

Një raport i ri nga Verto Analytics pohon se një pjesë e madhe e tregut të PC-ve është e gatshme të kalojë në një...
0FansaPëlqeje
64,765NdjekësitNdjek
8,337AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss