16 C
Pristina
E hënë, 19 Gusht, 2019

TOP LAJMET E DITES

Ballina TOP LAJMET E DITES

E rëndë: 3 vjeçari kosovar vdes duke shkuar në çerdhe në Gjermani

Mëngjesin e ditës së djeshme një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gjermani. Një fëmijë 3-vjeçar nga Kosova ka ndërruar jetë rrugës duke shkuar për në...

BIK njofton zyrtarisht: Kurban Bajrami festohet të dielën

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe opinion e gjerë se dita e parë e festës së Kurban – Bajramit, është ditën...

Bau&Dekor Design sjell risi në Luginë të Preshevës

Naser Alimi, biznismen i ri dhe me potencial shume te madh sjell ekskluzivitetin e dizajnit për:dizajne per shtepi, objekte banesore, dekoree, te brendshme dhe...

Veseli thotë se zgjedhjet janë në interes të Kosovës

Përfaqësuesit e partive politike pritet të mblidhen sot për të diskutuar rreth shpërndarjes së Kuvendit. Të gjitha subjektet politike janë deklaruar pro shpërndarjes, e cila...

Ja pse ndodhi masakra në Teksas, sulmuesi la shënime në rast se do vritej

Vetëm 19 minuta para se ta fillonte sulmin në qytetin El Paso, Patrick Crusius, 21 vjeçar kishte ngarkuar në internet një shënim në të...

Zv/kryetari i komunës së Preshevës z.Armend Aliu i ftuari special në Qipro

Me ftesë nga Kryetari i Asociacionit të Komunave Turke të Qipros së Veriut, njëkohësisht edhe Kryetar i Komunës së Güzelyrt, z. Mahmut Özçınar, vizitova...

A kishte demokraci në LDK? Veseli, Haradinaj, Limaj e Ahmeti s’e urojnë Isa Mustafën

Veç Behgjet Pacolli e ka uruar Isa Mustafën pas rikonfimimit si lider i LDK’së. Kanë heshtur liderët e partive tjera. Asnjë fjalë s’e kanë thënë...

Zyrtare/Thaçi tenton t`i shmang zgjedhjet, kërkon mandatar të ri për kryeministër

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes një shkrese zyrtare dërguar bartësit të koalicionit fitues të zgjedhjeve të fundit, Kadri Veselit, i ka kërkuar edhe...

Dështimi i Kuvendit: Legjislatura e gjashtë, më e dobëta në histori të Kosovës

Për gati dy vjet në Kuvend, nuk është realizuar pothuasje asnjë punë si duhet. Kuvendi nuk ka arritur të përmbushë as 20 për qind të...

Palmer: Qeveria në ardhje ta heqë taksën dhe ta vazhdojë dialogun

Matthew Palmer, Zëvendësndihmës Sekretar i Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euroazisë, ka thënë se Kosova e ka për detyrë primare të zgjedhë qeverinë...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,521AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss