1.1 C
Pristina
E shtunë, 18 Janar, 2020

TOP LAJMET E DITES

Ballina TOP LAJMET E DITES

Universum vendos Kosovën në hartën e botës…!!!

Rotterdam i Holandes 🇱🇺 eshte destinacioni i radhes per bursa te plota semestrale ne InHolland University of Applied Science per te gjithe studentet e...

Postimi epik i Angelinës, ja si i thotë Shalës ‘Mos u pafshim’

Bukuroshja Angelina Shala, ka qenë në lidhje me ish-deputetin e Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala. Por kjo e fundit edhe pse e dashuroi dikur Shalën, si...

Granit Shala: Nuk u ndjeva i plotësuar asnjëherë, do ta bëjmë Kosovën 100% shtet

Kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Granit Shala, përmes një shkrimi të hedhur në rrjetet sociale, ka treguar arsyet se përse po kandidon në...

Me 6 tetor ndodh ndryshimi, diaspora do ta këtë zërin e saj në Kuvend

Me 6 tetor do të ndodh ndryshimi, ngase diaspora do ta këtë zërin e vetë në Kuvendin e Kosovës. Kështu ka shkruar anëtari i AAK-së...

Challandes publikon listën për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka publikuar listën e futbollistëve të cilët do t’i ketë në dispozicion për dy ndeshjet e...

Tahiri: Vendosja e shtetit në binarë kërkon guxim, qartësi e vullnet

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Besnik Tahiri ka thënë se është hipokrizi kur partitë që nuk e votuan Pakon e Ligjeve të Reformës së...

Kur godet Haradinaj: Nuk ishte e lehtë t’i dal përballë projektit për copëtimin e...

Kryeministri në dorëheqje, njëherit kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, para simpatizantëve të partisë së tij në Istog, ka folur për sfidat me të cilat...

FOTO/Ditët e kryeministrave, ja sa qëndruan secili në qeveri

Që nga viti 2001 kur janë mbajtur zgjedhjet e para pas luftës, Kosova ka pasur 6 kryeministra në gjithsej tetë mandate. Asnjëri prej tyre...

E rëndë: 3 vjeçari kosovar vdes duke shkuar në çerdhe në Gjermani

Mëngjesin e ditës së djeshme një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gjermani. Një fëmijë 3-vjeçar nga Kosova ka ndërruar jetë rrugës duke shkuar për në...

BIK njofton zyrtarisht: Kurban Bajrami festohet të dielën

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe opinion e gjerë se dita e parë e festës së Kurban – Bajramit, është ditën...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,400AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss