1.1 C
Pristina
E shtunë, 18 Janar, 2020

TOP LAJMET E DITES

Ballina TOP LAJMET E DITES

Washington Times: Përse Serbia duhet të njohë pavarësinë e Kosovës

“Washington Times”, shkruan se ky problem mund të zgjidhet me ndërmjetësim efikas ndërkombëtar, ku diplomacia më së miri funksionon kur Evropa dhe SHBA bashkëpunojnë,...

Kim Jong-un vendos qindra tanke dhe makineri ushtarake në bregdet (Foto-Video)

Kufiri i Koresë së Veriut është mbushur me tanke dhe makineri të tjera ushtarake mes frikës së luftës me SHBA-në. Tanket dhe armë të tjera...

Fanellat e shitura në Britaninë e Madhe, udhëheq Manchester United – Pogba e Lukaku...

Manchester United dominon shitjen e fanellave në Britaninë e Madhe me yjet e tyre Paul Pogba dhe Romelu Lukaku. Sipas Sports Direct këtë verë yje si Cristiano...

Pal Lekaj dhe Rrustem Berisha do të drejtojnë këto dy ministri në Qeverinë Haradinaj

Dje u mbajt mbledhja e Këshillit Drejtues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ku u propozuan emrat për ministritë që do t’i marrë kjo...

Raporti i Universitetit amerikan: Serbia do të duhet ta njohë Kosovën

Serbia duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës në mënyrë që të arrihet një paqe e qëndrueshme në rajon, dhe dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit...

Ambasada e SHBA-së uron Haradinajn dhe Veselin, ky është mesazhi i tyre

Ambasada e SHBA-së në Kosovë ka mirëpritur konsitutimin e Kuvendit dhe formimin e Qeverisë së Kosovës. Përmes një komunikate për media, Ambasada e Amerikës ka...

Vuçiq: E mbështeta Listën Serbe për të hyrë në koalicion me Haradinajn

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion...

Të vogla, por sherrin e madh: Njihuni me minitanket me të cilat pritet të...

Kompania britanike e mbrojtjes “BAE Systems” ka publikuar një sërë imazhesh që tregojnë mini-tanke të reja pa shoferë, e të cilat thuhet se mund...

Haradinaj thërret në takim të gjithë ministrat

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thirrur vartësit e tij, udhëheqësit e të gjitha dikastereve,  për një takim sot pasdite. Mbledhja e dytë e qeverisë mbahet në...

Haradinaj: Demarkacioni do të zgjidhet dhe qytetarët e Kosovës do të lëvizin lirshëm

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, me të cilën bisedoi...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,400AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss