16 C
Pristina
E diel, 22 Shtator, 2019

TOP LAJMET E DITES

Ballina TOP LAJMET E DITES

Reagon Shala: Para zgjedhjes në kryesinë e re, kjo deputete duhej të kërkonte falje...

Anëtari i AAK-së Granit Shala i cili vepron në diasporë, konkretisht në Gjermani ka reguar pas zgjedhjes se Kryesisë së re të Aleancës. Ai përmes...

Këta janë kandidatët e zyrtarizuar për kryetarë komunash

Rreth dy muaj para mbajtjes së zgjedhjeve lokale, partitë politike kanë filluara t’i prezantojnë kandidatët e tyre për kryetarë komunash. Partia Demokratike e Kosovës (DPK),...

Konjufca: LDK’ja e refuzoi ftesën e Albin Kurtit për koalicion (Video)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, ka thënë se ka kohë që Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po pranon të bashkëpunojë me VV’në për...

Mustafa akuzon rëndë Veselin: I legalizoi gurët dhe flakët e hedhura mbi policë

Kryeministri në detyrë dhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa sërish sot është marrë me oponentët e tij politikë, duke e vazhduar ku e la...

Angelina kandidate për Oscar me filmin e ri? (Video)

Roli i ri i Angelina Jolie si producente në filmin e fundit duket se është pritur mirë nga publiku. “First They Killed My Father” e...

Rihapen tregjet për kafshë në të gjithë Kosovën, ja ku mund t’i bleni kurbanat!

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë, të hënën, ka shfuqizuar vendimin për mbylljen e tregjeve të kafshëve në të gjitha komunat e Republikës së Kosovës,...

Foto të pabesueshme të trafikut ajror nëpër botë (Foto)

Këto fotografi të pabesueshme të trafikut ajror nëpër botë i morën 2 vjet kohë një fotografi që t’i realizonte; dhe rezultati është mahnitës! Të shohësh...

Kryeministri ‘godet’ Vetëvendosjen: Lëvizjet e majta kanë përkrahur Milloshevicin

Ramush Haradinaj ka akuzuar Vetëvendosjen se ka dalë në krah të mbështetësve të Sllobodan Milloshevicit. Ka thënë se të majtët kanë përkrahur regjimin e...

Postimi epik i Angelinës, ja si i thotë Shalës ‘Mos u pafshim’

Bukuroshja Angelina Shala, ka qenë në lidhje me ish-deputetin e Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala. Por kjo e fundit edhe pse e dashuroi dikur Shalën, si...

Uragani ‘Irma’ do ta godasë edhe vilën 28 milionëshe të Presidentit Donald Trump (Foto/Video)

Miliarderi amerikan, Donald Trump, që kishte marrë drejtimin e Shtëpisë së Bardhë më 20 janar, ka në pronësi një vilë në Karaibe, shkruan Business...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,700AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss