0.2 C
Pristina
E martë, 18 Shkurt, 2020

TOP LAJMET E DITES

Ballina TOP LAJMET E DITES

Armend Aliu, mysafir special në 20 vjetorin e çlirimit të Klinës

Klina sot festoi 20 vjetorin e çlirimit Sot bashkë me kryetarin e komunës së Klinës z. Zenun Elezaj dhe kryesuesin e kuvendit z. Fadil Gashin...

Lamborghini lanson smartfonin luksoz (Foto)

Prodhuesi i makinave Lamborghini ka zbuluar smartfonin e saj luksoz, Tonino Lamborghini Alpha One, i cili është në treg për një çmim të pabesueshëm...

Dorëhiqet shefi i Marrëdhënieve me Median në Shtëpinë e Bardhë

Drejtori i komunikimit i Shtëpisë së Bardhë, Mike Dubke, do të largohet nga posti, pas vetëm tre muajve në detyrë. Dorëheqja mund të jetë e...

Ambasadorja shqiptare: Holanda vend prostitutash, vetëm një qytet ka 5600 të tilla (Video)

Vendimi i qeverisë holandeze për rikthimin e vizave për Shqipërinë, ishte një lajm shumë i keq për të gjithë qytetarët shqiptarë. Por për qeverinë...

Trump shfuqizon urdhërin e Obamës për armatimin e policisë

Presidenti amerikan Donald Trump ka shfuqizuar kufizimet e vendosura nga parardhësi i tij Barack Obama për pajisjen e forcave të policisë me armatim ushtarak. Urdhëri...

Krasniqi: Demarkacioni s’duhet të miratohet

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka thënë se nga ajo që po sheh, politika e Kosovës nuk është duke i marrë masat...

Uragani ‘Irma’ do ta godasë edhe vilën 28 milionëshe të Presidentit Donald Trump (Foto/Video)

Miliarderi amerikan, Donald Trump, që kishte marrë drejtimin e Shtëpisë së Bardhë më 20 janar, ka në pronësi një vilë në Karaibe, shkruan Business...

E lidhin breshkën për pemë, pronarët shkojnë në pushime (Foto)

Pronarët e një breshke në Gjermani kanë gjetur një mënyrë të çuditshme për të ruajtur kafshën e tyre që të mos ikë, duke i...

Vuçiq: Me Prishtinën mund të bisedohet çdokund, por nën mbikëqyrje të BE-së

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se dialogu ndërmjet Serbisë dhe Kosovës mund të mbahet çdokund, por nën mbikëqyrjen e Bashkimit Evropian. Gjatë një...

Qeveria Haradinaj e bindur: Do sqarojmë gabimet, Mali i zi i gatshëm ta rishqyrtojë...

Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,600AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss