1.5 C
Pristina
E shtunë, 22 Shkurt, 2020

TOP LAJMET E DITES

Ballina TOP LAJMET E DITES

Pacolli nis vizitën në Mal të Zi (Foto)

Zëvendëskryeministri njëherit ministër i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka nisur vizitën e tij zyrtare në Mal të Zi. Atje, kryediplomati kosovar është...

VW Scirocco elektrik do të ketë 300 kuaj fuqi

Pasardhësi i modelit aktual, i cili është në shitje qysh nga viti 2008, pritet të dalë edhe në versionin elektrik. Pavarësisht llojit të ri të...

4 aktivistët e VV’së lirohen nga arresti shtëpiak

Katër aktivistët e Vetëvendosjes janë liruar nga mbajtja në arrest shtëpiak pas rreth 1 viti. Në fund të seancës gjykatësi ka miratuar kërkesën e mbrojtjes...

Kush është bashkëshorti i Angela Merkelit, detajet që nuk i dinë as shumë gjermanë...

Ai është i martuar me gruan më të fuqishme të Gjermanisë. Por profesori i kimisë, Joachim Sauer, nuk e do dritën e projektorëve mediatikë....

Zyrtare: Këta janë emrat e propozuar për Qeverinë e re

I nominuari për kryeministër Ramush Haradinaj ka kërkuar nga deputetët që të votojnë Qeverinë e re: Këta janë emrat e kabinetit qeveritar të Qeverisë Haradinaj: Kryeministër...

Defekti në pompë lë disa lagje të Prishtinës pa ujë në këtë vapë të...

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ”Prishtina”, njofton konsumatorët e disa zonave të larta furnizuese në Prishtinë se, për shkak të një defekti në njërën nga...

Thaçi: Ka ardhur koha për pajtim me Serbinë

Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç udhëtojnë të enjten drejt Brukselit, për një takim me shefen e diplomacisë europiane, Federica Mogherini, e cila shprehet e...

Propozimi i PAN-it merr mbështetje: Seanca me 24 Gusht

Kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci pas takimit konsultativ me partitë politike dhe pas propozimit të PAN-it që seanca e radhës të mbahet më 24...

Mogherini takoi Thaçin dhe Vuçiqin

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, takoi të martën presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq,...

Nuk e shohin si Zot: Kim Jong-un shton ekzekutimet (Foto)

Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka shtuar numrin e ekzekutimeve për ata persona që nuk e adhurojnë si Zot i gjallë. Regjimi i...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss