16 C
Pristina
E martë, 17 Shtator, 2019

TOP LAJMET E DITES

Ballina TOP LAJMET E DITES

Arrestohen dy shtetas të huaj pro-rusë në Kosovë

Janë arrestuar 2 shtetas të huaj pro-rusë, të cilët po qëndronin në Kosovë dhe bënin propagandë kundër shqiptarëve dhe Republikës së Kosovës. Burime të RTK-së,...

Sulmuesit e Sokol Zogajt ishin të paguar – njëri prej tyre mori 500 euro

Policia e Kosovës ka identifikuar sulmuesit e Sokol Zogajt falë denoncimit të babait të njërit prej sulmuesve. Insajderi ka mësuar se babai i njërit prej...

PDK-ja e padit në Prokurori Shpend Ahmetin për ndërtimet pa leje

Partia Demokratike e Kosovës do ta padisë sot në Prokurorinë Speciale Komunën e Prishtinës. Padia, sipas PDK-së, ka të bëjë me shkeljet në këtë Komunë...

Konviktet me kapacitet për 4 mijë studentë

Qendra e Studentëve e Universitetit të Prishtinës ka bërë përgatitjet për pranim të studentëve të rinj në konviktet dhe mensën e saj. Drejtorit i Qendrës...

Ky është moti për fundjavë, diell, vranësira dhe shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se në fundjavë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat ditën e diel  vende-vende kanë mundësi...

Kryeparlamentari i Maqedonisë, Talat Xhaferi me helikopter në Kosovë (Video)

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi ka ardhur në Kosovë. Xhaferi nga Maqedonia ka ardhur më një helikopter, ndërsa është pritur sipas protokollit shtetëror. Ai...

Marcelo: Real Madridi më kërkoi të largohesha, por kështu refuzova unë

Mbrojtësi brazilian Marcelo kishte një moment të keq në fund të sezonit të parë me Real Madridin pasi klubi i kishte kërkuar atij të...

Presidenti Thaçi zyrtarisht i kërkon Qeverisë mbështetje për Hjustonin (Dokument)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, edhe zyrtarisht i ka dërguar shkresën kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa për të mbështetur qytetarët e Hjuston të SHBA-ve,...

Pse nuk kandidoi Vjosa Osmani?

Lidhja Demokratike e Kosovës në mënyra unanime ishte pro kandidimit të Vjosa Osmanit për kryetare të Prishtinës, por Osmani e kishte refuzuar atë. Agim Gashi...

Vitaminat shkaktojnë kancer në mushkëri?

Meshkujt, posaçërisht ata duhanpirës janë më të rrezikuar të preken nga kanceri i mushkërive në raste kur përdorin doza të larta të vitaminave B6...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
13,734AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss