12.5 C
Pristina
E enjte, 28 Maj, 2020

Uncategorized

Ballina Uncategorized

Drejtësia nën ombrellën e krimit

Kapja e sistemit të drejtësisë nuk është aq sipërfaqësore se si mendohet në opinionin publik, por i ka rrënjët aq thellë sa që çdo...

Kina hap gjykatën e parë të saj në internet

Kina ka hapur gjykatën e saj të parë në internet, që ka për qëllim të rregullojë mosmarrëveshjet e lidhura me internetin, në një moment...

Morata do t’ia zë vendin Ibrahimoviçit tek Manchesteri

Alvaro Morata është shumë pranë kalimit tek Manchester United, sipas The Telegraph. Mësohet se lojtari ka dhënë "ok" paraditen e sotme për të kaluar...

LIRONA ZUKA NGA MEDVEGJA APEL EMOCIONAL PËR ZGJEDHJET E KËSHILLIT NACIONAL DREJTUAR BASHKËVENDASVE TË...

Lirona Zuka nga Medvegja, edhe pse e re në moshë, është shum aktive në jetën kulturore dhe kombëtare në komunën e Medvegjës. Ajo njihet...

Hapat ligjorë për themelimin e institucioneve kosovare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot (e shtunë) ka bërë certifikimin e rezultatit të zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 11 qershorit. Njohësi i çështjeve Kushtetuese, Mazllum Baraliu...

Dorentina Haziri sé shpejti edhe me Show…

Njihuni me modelen Dorentina Haziri Si femër shumë e pashme dhe e talentuar, vajza nga Kosova që jeton në Gjermani tashmë ka nisur rrugën e...

Mjaltë – hudhër, përzierje super e fuqishme në momentin kur filloni të sëmureni

Hudhrat janë një ndër perimet më të rëndësishme, të pasura me vlera ushqyese dhe veti kurative. Hudhra ka aftësinë të aktivizojë gjendrat e pështymës...

Në këto zgjedhje dalja e qytetarëve është më e madhe se në vitin 2014

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se procesi i votimit është duke shkuar ne rregull. Daka ka thënë se për çështjet e raportuara në...

Njollosja e të moshuarve nga opozita…Turpi i Preshevës…

Të Moshuarit Përdoren Për Luftë Nga Opozita Posted By: ngjyra 7 Viewsopozita, presheva Derisa në Malin e Zi shqiptarët u bashkuan dhe triumfuan duke fituar pushtetin lokal...

Vuçiç i pakënaqur me SHBA-të në raport të njohjes së Kosovës

Presidenti i Serbis, i tha Happy TV, siç transmeton gazeta e Beogradit, Novosti, se shpreson që në raport me Kosovën të kenë fuqinë që...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss