16 C
Pristina
E enjte, 21 Nëntor, 2019

Uncategorized

Ballina Uncategorized

Sputnik: Maqedonia në NATO më 2018

Aleanca Veri-atlantike planifikon që në pranverën e vitit të ardhshëm të pranojë Maqedoninë, ka thënë për Sputnik një burim i njohur me rrjedhën e...

Philips: Thaçi s’po flet drejtë, SHBA nuk e ka miratuar korrigjimin e kufijve

Eksperti amerikan i politikës së jashtme, David L. Phillips, në një intervistë për “kallxo” thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk janë pajtuar...

Shpejtim Bulliqi i gatshëm për udhëheqjen e rastit të demarkacionit me Malin e Zi

Demarkacioni me Malin e Zi do të jetë pika më e nxehtë me të cilën do të ballafaqohet kryeministri i ardhshëm i Kosovës. Burime të...

Drejtësia nën ombrellën e krimit

Kapja e sistemit të drejtësisë nuk është aq sipërfaqësore se si mendohet në opinionin publik, por i ka rrënjët aq thellë sa që çdo...

Kina hap gjykatën e parë të saj në internet

Kina ka hapur gjykatën e saj të parë në internet, që ka për qëllim të rregullojë mosmarrëveshjet e lidhura me internetin, në një moment...

Morata do t’ia zë vendin Ibrahimoviçit tek Manchesteri

Alvaro Morata është shumë pranë kalimit tek Manchester United, sipas The Telegraph. Mësohet se lojtari ka dhënë "ok" paraditen e sotme për të kaluar...

LIRONA ZUKA NGA MEDVEGJA APEL EMOCIONAL PËR ZGJEDHJET E KËSHILLIT NACIONAL DREJTUAR BASHKËVENDASVE TË...

Lirona Zuka nga Medvegja, edhe pse e re në moshë, është shum aktive në jetën kulturore dhe kombëtare në komunën e Medvegjës. Ajo njihet...

Hapat ligjorë për themelimin e institucioneve kosovare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot (e shtunë) ka bërë certifikimin e rezultatit të zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 11 qershorit. Njohësi i çështjeve Kushtetuese, Mazllum Baraliu...

Dorentina Haziri sé shpejti edhe me Show…

Njihuni me modelen Dorentina Haziri Si femër shumë e pashme dhe e talentuar, vajza nga Kosova që jeton në Gjermani tashmë ka nisur rrugën e...

Mjaltë – hudhër, përzierje super e fuqishme në momentin kur filloni të sëmureni

Hudhrat janë një ndër perimet më të rëndësishme, të pasura me vlera ushqyese dhe veti kurative. Hudhra ka aftësinë të aktivizojë gjendrat e pështymës...
0FansaPëlqeje
66,151NdjekësitNdjek
14,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss